Домашни игри за кучето во дождливи денови

Домашни играчки

На Дождливи денови Сите мора да поминеме многу повеќе време во затворени простории, бидејќи времето не е добро за долги прошетки или уживање во времето. Затоа кучињата кои имаат многу енергија и кученца на крајот се досадуваат и можат да гризат и да кршат работи. Но, има решение за ова.

Во внатрешноста на куќата можеме да ги прашаме и играат домашни игри забавувајте ги овие врнежливи денови. На овој начин, тие ќе имаат зафатен ум и ќе се уморат, нешто што им е потребно за да се одморат во текот на ноќта подоцна. Ако не знаете како да играте со кучето овие денови, забележете неколку домашни игри за да го забавувате.

Една од работите што кучињата честопати ја прават за да се забавуваат и да ја прекинат својата нервоза е да џвакаат работи. Бидејќи никој не сака да им се џвакаат чевлите, мебелот или облеката, можеме да им дадеме домашна играчка за оваа намена. Ако имате стари памучни кошули, можете да ги соберете и да ги исечете на ленти. Потоа плетенки да се направи играчка која е во согласност и не се скрши толку лесно. Може да биде онолку долго колку што сакате, па дури можете да додадете и тениско топче за да го направите попривлечно.

Тоа е можно направете играчки од типот КонгТие имаат награда внатре во себе, така што ќе останат забавни додека не ја добијат. На овој начин, тие исто така ќе го обучуваат својот нос за да го детектираат тој балон и да го пронајдат. Со картонска ролна тоалетна хартија можеме да додадеме ситници внатре и да ги затвориме на страните. Овој картон не е многу тврд, затоа е добра идеја за помали кучиња, со заби несоодветни за поголеми или потешки играчки. Избегнувајте правење играчки со работи што можат да им наштетат или да се скршат за да исечат, како што се пластични шишиња.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.