Како да изберете најсоодветен носач за вашето куче

носач

Има многу пати кога треба да го однесеме кучето некаде и еден од наједноставните начини, особено ако се мали кучиња, е користете носач. Овие кутии за превоз на животни се многу корисни, бидејќи се побезбедни, а исто така сè е полесно да се исчисти подоцна.

Многу луѓе го користат превозникот дури и кога станува збор за однесете го кучето во автомобилот. Тоа е многу практичен додаток ако сакаме да го носиме кучето од едно до друго место на најбезбеден начин. И тоа е исто така задолжително во одредени случаи, како на пример кога одат на јавен превоз или кога одат со авион, така што секој треба да има по еден погоден за типот на куче.

El големината е една од најважните работи кога станува збор за добивање превозник. Идејата е дека кучето може да биде пријатно во носачот, да застане и да се сврти. Помалку од тоа не е соодветна големина за нашето куче. И дури и ако имаме големо куче, има големи носители за нив. Се разбира, овие не можат да ги носиме ние, и треба да се носат во авион или кога тоа е задолжително. Исто така, добра идеја е и за автомобилот, бидејќи ако повраќаат, секогаш ќе биде полесно да исчистиме сè.

Превозникот мора да има а лесен за расклопување и чист дизајн. Материјали како пластика се идеални, бидејќи брзо се чистат и сушат. Важно е да ги чуваме дезинфицирани за кучето, особено ако му го однесеме на операција или ако кучето има повреда. Ако лесно се расклопи, ќе биде многу полесно да се исчисти и складира кога ќе се врати дома. Во случај на мали кучиња, овие носачи можат да бидат направени дури и од ткаенина, иако потешко се чистат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.