Колички за шетање на вашето куче

За многу луѓе, нивните кучиња се многу повеќе од нивните миленици или придружни животни, тие можат да станат скоро дете, па сакаат да купат апсолутно сè што би купиле за бебе. Ако во прилог на ова, кога го носите вашето домашно милениче во парк на прошетка, животното одбива да оди, ако сè уште не можете да им дадете вакцини и не им е погодно да ја допираат земјата, можете да изберете да го набавите овој додаток што ќе ви биде многу корисен за вас и вашето домашно милениче.

Станува збор за а автомобил да го шеташ вашето куче,  нов изум прилично практичен и удобен за животните, иако на моменти се прашувам дали ќе биде така лесно да се задржат таму без постојано да сакаат да излезат надвор. Ако би ви било интересно да набавите една од овие, треба да знаете дека тие се веќе на продажба.

Овие автомобили за шетање по кученцатаТие се исто така доста практични и корисни за носење на секое животно што не може или има проблеми со одењето, или затоа што е многу старо, или затоа што е болно. Покрај тоа, автомобилот можете да го набавите во различни бои, големини и различни прилично модерни и супер функционални дизајни.

Покрај сето ова, тие имаат и А. безбедносен систем така што животното нема да скокне од него додека не обрнувате внимание. Ова можеби е она што најмногу нè загрижува кога одиме со кученца бидејќи тие сигурно повеќе сакаат да трчаат слободно отколку да седат во автомобил. Сигурно овој нов изум многу ќе го реши вашиот живот доколку сакате да излезете со вашето животно, не сакате да го носите или има некаков вид на попреченост што го спречува да оди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   лауона dijo

  Здраво, барам каде можам да купам автомобили и има неколку типови за избор. Оној на кој и е потребна количката за автомобили за нејзиното куче е жена која е постара од нејзиното куче е веќе постара и има право.
  Го чекам вашиот одговор што е можно побрзо. Ви благодарам.

 2.   Alicia dijo

  ВЕ МОЛИМЕ ИТНО ИНФОРМИРАЈТЕ АКО МОЕ ДА БИДЕ НАБАВКА ВО АРГЕНТИНА И ИМЕТО, АДРЕСА И / ИЛИ ТЕЛЕФОН НА ТРГОВИЈЕТО КАДЕ ДА ЈА РАБОТИТЕ, ВИ БЛАГОДАРАМ

 3.   Вила Соња dijo

  Заинтересиран сум да набавам автомобил за шетање по кучиња, ве молам можете да ми ги испратите потребните информации.