Замка на кучиња

Замка на кучиња

Кога размислуваме за додатоци или додатоци за миленичиња, на ум ни доаѓаат бескрајни идеи. Но, во овој случај остануваме со кучешки заводник затоа што има бројни предности во однос на нашите крзнени, а меѓу нив и дека можат добро да се забавуваат без тие да каснат други работи или друг мебел во куќата.

Но, ако сакате да изберете добро џвакање куче, тогаш не можете да пропуштите с everything што следи, бидејќи ќе ги откриете различните опции во однос на завршувањето, придобивките, па дури и како можете да направите домашен тетерНа Сето ова и повеќе ќе ве чекаат за да можете секогаш да им помагате на вашите миленици!

Видови на џвакање кучиња

Kong

Тие се едни од најголемите бестселери. Затоа што наконките на Конг се забиваат Можеме да ги најдеме во разни завршници и исто така во различни бои. Бидејќи секој од нив ќе биде индициран за одредена возраст. Бидејќи различните фази од животот на животното ги бараат од нив. Од една страна, тоа е играчка, но од друга страна е и вашиот нов пријател кој е продавач на храна и обука што ќе ви даде одлични резултати.

Партал

Не се пронајдени производи

Крпавиот крпа обично е составен од таканаречената „француска ткаенина“На Ова значи дека зборуваме за отпорна ткаенина со која можете да работите со игри или да влечете тренинг со кучето. Бидејќи се користи многу пати од тренери, бидејќи е совршен начин за зајакнување на вашите мускули. Тоа ќе ви овозможи многу побезбеден залак и со него можете да ослободите секакви напнатости.

Јаже

Тоа е уште еден од материјалите што исто така се гледаат во овие додатоци. Покрај тоа, тие го споменуваат нивното име бидејќи се направени од јаже, понекогаш комбинирани во бои. Но да, мора да биде составен од природни завршетоци бидејќи како што добро знаеме, нашето крзно ќе помине многу време гризејќи. Покрај тоа, оние со финиш со плетенки секогаш ќе бидат поотпорни за игрите да траат многу подолго.

На тренинг

Мора да го запомните тоа во многу случаи забите не се сметаат за играчкиНа Поради оваа причина, имаме и некои за обука, како што се оние од ткаенина или француска ткаенина, како и оние од завршница од јута. Но, вистина е дека ќе имаме и бескрајни форми и бои, кои ќе обезбедат поголема удобност за секој вид животни и секогаш иста цел: Да може да ги обучиме на правилен начин.

Aro

Обрачите се исто така уште еден од дизајните на театарот кои се одлични за кучиња. Покрај тоа што имаат најзабавно време со нив, тие исто така можат да се грижат за забите и да се релаксираат подеднакво. Во овој случај, тие обично се направени од гума, а понекогаш и со малку груби завршетоци за да го направат оралното чистење поефикасно и, како што е, држењето кога ќе го направат тоа.

Перниче

Иако претходно споменувавме француска ткаенина, сега ни останаа перниците. Бидејќи тоа е совршен начин да совршен залак кај младите кучиња, но и кај возраснитеНа Ова е благодарение на фактот дека перницата за вдлабнатини има синтетичка внатрешност за полнење и голема еластичност. Обично имаат неколку рачки за да можат да ги држат од различни агли и да го работат залакот на многу попрофесионален начин.

Коска

Можеби една од најатрактивните форми за кучиња се јајцата во прашање на џвакање. Затоа, ниту тие не можеа да отсуствуваат. Оттука Можете да ги најдете во различни завршници од оние изработени од мека гума до оние што содржат најлон како омилена ткаенина. Флексибилноста на таков додаток ги прави непцата да смируваат и третираат многу проблеми со усната шуплина, особено во зрелоста.

Зошто на кученцата им треба тетер?

Бидејќи се кученца, тие имаат тенденција да гризат с everything што ќе видат, бидејќи сигурно, ако им ги донесете рацете, тие исто така ќе се обидат да си играат со нив. За нив, тоа е начин да се откријат нови предмети и ситуации, па оттука, ќе биде погодно да се вметне вителот во него од првите месеци од животот.

На кученцата им треба куче за џвакање за да почнат да ослободуваат напнатост и стрес од својата прва фаза од животот. Но, исто така, за да се елиминираат одредени непријатности што се појавуваат во непцата. Забите можат да предизвикаат проблеми, како што добро знаеме, и неопходно е што е можно поскоро да се зајакне оваа област. На овој начин тие ќе играат и ќе се грижат за нивното здравје во еднакви делови.

Кои се придобивките од играчката за џвакање за забите на возрасно куче?

кога да се сменат забите

Иако во првите години од животот каснувањето е потребно за да се отстрани непријатноста, во возрасна возраст на куче ќе го користиме за некои слични точки, бидејќи една возраст не се разликува толку многу од друга, како што гледаме:

 • За зајакнување на вилицатаНа Залак е еден од најважните гестови и како таков на целото здравје на устата.
 • Грижете се за непцата: Непцата може да се оштетат со орални проблеми што сега ќе ги споменеме. Забен камен или плакета може да предизвика многу бактерии да се акумулираат и да стигнат до внатрешноста на непцата. Секогаш можеме да го избегнеме со едноставни гестови, како што е користењето на заводникот.
 • Willе ја ублажи болката во устатаНа Бидејќи со текот на времето, на овој начин може да се појават и одредени заболувања. Остатоците од храна ќе исчезнат на поедноставен начин и се спречува акумулација на забен камен.
 • Без да го заборавиме и тоа ќе ги зајакне мускулите на вратот, па дури и дел од грбот ако ги користиме правилно.
 • Ја подобрува способноста за држење предмети со устата.

Кога е време да го смените заводникот за друг?

Вистината е дека, како што коментиравме, опциите помеѓу грицкачите се доста широки. И во големини, како завршна обработка или ткаенини и материјали. Затоа, не можеме да купиме за да купиме. Ако вашето куче веќе има џвакање, кога треба да го смениме за ново?

 • Кога ќе помине од кутре до средна возраст или возрасен и високНа Сигурно не би сакале да го славите роденденот и да не ги менувате додатоците. Па, истото се случува и со нив. Со текот на времето, нивните потреби се менуваат, како општо правило и ние мора да ги прилагодиме забите на тоа.
 • Кога материјалот е истрошен: На првиот знак на абење, очигледно е дека им треба нов. Повеќе од с because, бидејќи може да се повредат, во зависност од видот на абење на самиот заводник.
 • Кога кучето повеќе не се грижи за него: Тоа е уште еден од клучните моменти. Оттука, не треба да купуваме неколку истовремено и да им ги даваме сите, бидејќи ако се уморат, ќе останеме без резерви. Има многу кучиња што ги родиле при првата промена, затоа ни требаат да имаат впечатливи форми или завршни облици за да го продолжат корисниот век на играчката.

На што треба да обрнеме внимание, така што каснувањето не трае 5 минути за кучето

Зошто на кученцата им треба тетер

 • Во ерата на нашето милениче и видот на животното: Ова е затоа што заводникот секогаш мора да биде според овие карактеристики. Бидејќи ако станува збор за големо куче и ние му даваме многу меко џвакање, знаете дека за 5 минути повеќе нема да има трага од играчката. Не нудете им играчки со јаже на кученцата и од 7 месеци или повеќе, можете да се одлучите за играчки што се малку потешки.
 • Во материјалот: Пластичните можат да бидат добра опција, но вистина е дека во зависност од видот на залак и кучето, тие први ќе се истрошат. Имате и други материјали како најлон или јаже.
 • Твојот отпор: Мора добро да го разгледаме пред да го купиме. Бидејќи како што споменавме порано, тоа секогаш ќе зависи од видот на кучето. Во секој од заби за заби што ќе го изберете, означената возраст секогаш ќе биде одредена. Ни требаат да бидат отпорни затоа што ако лесно се скршат, животните може да проголтаат парче.
 • Во големина: Тоа оди малку имплицитно поради се што разговаравме претходно. Но, точно е дека залак треба да оди според устата на нашето куче. Затоа што ако играчката е мала, поголемите кучиња може да ја проголтаат.

Како да направите домашно каснување од куче користејќи француска ткаенина

Придобивки од џвакање куче

Прво мора да ја добиете француската ткаенина. Бидејќи е едно од најтрајните и најотпорните ткаенини што ќе имаат намена за домашно замрзнување. Оваа ткаенина е направена од памук, а исто така и најлон.

 • Кога ја имате ткаенината, време е да отсечете ја ткаенината и вашите мерења ќе бидат долги 30 сантиметри широк 7 сантиметри.
 • Внатре ќе поставиме и синтетички материјал и а мешавина од волнаНа Иако е познато и како Руно. Но, вистина е дека понекогаш не е така лесно да се најде.
 • Кога ќе го наполниме, време е да се затворат шевовитеНа Направете го тоа прво хоризонтално, оставајќи ги двата странични краја отворени. Затоа што таму ќе одат јажињата.
 • Ако веќе го имате споменатиот спој, време е да ставете две рачки, по една на секоја странаНа Тие треба да бидат меки, но цврсти во исто време. Од амплитуда, дека ја собираш раката и можеш совршено да ја свиткаш внатре.
 • Сега е време да ги вметнете и двете жици, по еден на секој крај и да ги затворите со силни шевови. За да се обезбеди ова, најдобро е одберете дебел конецНа Значи, знаеме дека ќе има поголема издржливост.

Можете исто така да се одлучите за подолго парче француска ткаенина и само зафат на едниот крај. Willе биде изработен од најлон и ќе биде фиксиран со двојно шиење за да се осигура дека ова џвакање куче исто така ќе биде потрајно.

Каде да купите поевтин залак од куче

 • Кивоко: Во оваа продавница, џвакањето кучиња е една од најпродаваните играчки. И двете направени од јаже и во разни бои, како и обрач или во облик на коска, без да се заборави опцијата за топчиња кои се уште една од одличната забава за нашите кучиња.
 • Амазон: Во Амазон можете да најдете с everything за што размислувате. Така повторно каснувањето од кучето немаше да се остави. Сите бои и стилови или материјали исто така се собираат, но со цел да се грижат и забавуваат, бидејќи сите тие имаат навистина безбедни материјали за нашите миленичиња.
 • Продавница за животни: И коските и прстените се две од опциите што Tienda Animal се издвојува меѓу најпродаваните, но вистина е дека залак од куче е многу повеќе и тие имаат избор на креативни идеи што вашето домашно милениче треба да ги знае што е можно поскоро.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.