Луксузни кревети за кучиња

Футуристички луксузни кревети за кучиња

Иако за многумина од нас се чини претерано, бидејќи не можеме да си дозволиме никаков луксуз, има и такви кои имаат свое милениче со секакви работи и каприци. Затоа постои луксузен пазар за домашни миленици, во кој има секој, од накит, како што е оној на фирмата Vizi e Capricci до луксузни кревети со дизајни на завист, со фирмата Superfine.

Оваа Супер фината фирма е италијанска, а креветите се произведени и дизајнирани во Виченца, северна Италија и во близина на Венеција. Неговиот дизајн е разновиден, со гроздобер парчиња, други во поп стил или дури футуристички. Идејата е дека креветот за кучиња не е во контраст со дизајнерот и луксузниот мебел, иако само неколку џебови можат да си го дозволат тоа.

Луксузни кревети со светли

Овој модел е навистина изненадувачки, со оние брилијанти кои го обезбедуваат тоа посебен луксуз па дури и со иницијалите на кучето ако сакате. Одлична идеја за нив да имаат свој посебен агол, особено ако ни се допаѓа привлечен дизајн кој многу свети. Се разбира, ќе мора да користиме душек или креветот нема да биде многу удобен.

Луксузни кревети за кучиња

Овој дизајн има многу посебен гроздобер допир, а исто така за нив е идеално, бидејќи ќе се чувствуваат како да се во нивното приватно прибежиште. Овој дрвен модел може да биде добро интегриран во простори во стил гроздобер, но исто така и во оние најминималистичките, со своите едноставни форми.

Луксузни кревети со ватиран куче

ова тафтуван модел Тој е еден од најудобните, поместена и во светли тонови. Кревет што го украсува и остатокот од просторијата, нешто што не секогаш го земаат предвид оние што дизајнираат простории за кучиња.

Луксузни кревети за кучиња дизајнери

Ова е повеќе футуристички дизајн, во светли тонови и во пластика, многу во поп естетиката. Но, во оваа фирма Superfine, покрај креветите, можеме да најдеме сè, од мириси до гардероби за кучешки работи и облека.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.