Најдобрите персонализирани ознаки на кучиња

Плочи на маса

Ознаките за кучиња се многу корисен додаток за да ги идентификуваме нашите пријатели кучиња. Тие се голема помош за да се знае дека дури и да се изгубат, кој и да ги најде, лесно може да види од каде потекнува, па затоа се многу практични.

Иако постојат многу различни опции засновани на естетика (на пример, форма, боја ...) сите ознаки за сопствени кучиња се совпаѓаат со основните работи: тие се мали, отпорни и на нив се врежани името на миленичето и телефонскиот број. Дури и да е така, една сорта може да биде поинтересна од друга, па затоа го подготвивме овој напис за да го избереме оној кој најмногу ни одговара. Патем, плочите се комбинираат прекрасно со јаки за кучињаПроверете ги и нив!

Најдобра ознака за кучиња

Силен лим со ласерско гравирање

Победникот на улицата помеѓу ознаки за кучиња е овој модел, во кој има сè- Издржлив материјал (за разлика од многу алуминиумски лимови, кои се виткаат со текот на времето), привлечно ласерско печатење и многу опции за прилагодување. На пример, можеме да избереме помеѓу неколку форми (коска, риба, срце, starвезда, круг ...) и три различни големини.

Покрај тоа, печатењето може да се направи од двете страни, така што има многу простор да ставите што сакате. Огледалната завршница на листот е исто така плус за информациите да се истакнат. И да го завршиме, цената е непобедлива, бидејќи чини само 5 €, а одозгора се испорачува со подарок платнена торба.

Навистина се чини дека овој модел нема никаква манаИако, ако сакавме да истакнеме една, се чини дека е потребно малку да се најде идеалната големина за вашето домашно милениче, бидејќи има тенденција да биде малку поголема отколку што изгледа.

Сјајна значка за најстилските кучиња

Ако барате впечатлив беџ за вашето куче, нема да најдете подобра опција од оваа: во форма на стапало и насликан со сјај (и достапен во разни бои: розова, црвена, сина, зелена, жолта ...) тоа е една од кучешките ознаки што свети со своја светлина, секако

Има две големини на располагање, М и Л., и иако можете да пишувате само од едната страна, можете да додадете четири реда текст, што воопшто не е лошо. Гравурата, патем, е исто така ласерска, а површината има огледало.

Како негативна точка, се чини дека полнењето со ефект на сјајот понекогаш не трае долго и има тенденција да паѓа.

Елегантен фурнир со разни бои и завршетоци

И продолжуваме со естетски убавите плочи со овој предлог достапен во многу curубопитни модели и различен од оние што ги видовме досега, бидејќи металот на листот може да биде црна, сина, светлечка или класично сребро. Како и другите слични значки, гравурот е ласерски и може да се додадат до четири реда текст (два напред и два назад).

И ако тоа не беше доволно, ако не сте ентузијасти за обликот на коските, имате и други, на пример, кружен, во срце или во форма на воен беџ.

Плоча во форма на прстен

Ако барате нешто сосема поразлично од покласичните значки, ви го препорачуваме овој во форма на прстен. Со него вашето куче ќе биде многу елегантно и тоа е, без сомнение, една од најоригиналните форми меѓу ознаките за кучиња за кои ќе зборуваме денес.

Прстенот може да биде врежан од двете страни и користи систем за гравирање што ги резба буквите на плочатазатоа не е ласер. Треба да се каже дека некои купувачи на Амазон се жалат дека во нивниот модел буквите не биле добро центрирани, иако за среќа се чини дека тоа не се случило во сите случаи.

Да се ​​стави крај, прстенот може да биде од разни бои: златна, сребрена, црна или сина и има две големини, S и M. Се чини дека има голема големина, затоа се препорачува да изберете помала големина според големината на вашето домашно милениче.

Најевтиниот фурнир

Ако барате најевтина ознака за кучиња, тешко дека ќе најдете подобра опција од оваа од марката Трикси, која чини само нешто повеќе од едно евро. Се разбира, не очекувајте голем огномет и чуда, бидејќи овој модел едноставно се состои од флуоресцентна портокалова пластика со мал прозорец каде што има хартија на која можете да го напишете името на миленичето и адресата и телефонскиот број. Се разбира, тоа не тежи ништо и добро е што можете да го промените текстот внатре кога сакате.

Лим со многу дизајни

Не се пронајдени производи

И отидовме од едноставен и скромен чаршав во друг што за повисока цена од просечната, ви овозможува да изберете од петнаесет различни дизајни кои вклучуваат цвеќиња и точки од сите бои. Системот е едноставен: тоа е персонализирана леплива етикета која е поставена на предната страна (со името на животното) и на задната страна (со најмногу три реда информации што ги сакате).

Идентификациона капсула со затворање на завртката

Ако сакате нешто навистина поразлично, не двоумете се да се одлучите лист што всушност е капсула… Без сомнение најоригинален идентификатор за вашето домашно милениче. Во овој случај има два, што е идеално ако имате повеќе од едно куче.

Капсулата тежи само 5 грама, па затоа не им пречи ниту на малите кучиња. Се состои од кутија со капак што се одвртува. Внатре доаѓа парче хартија на која можете да ги запишете адресата, телефонскиот број и името на животното.

Некои купувачи го забележуваат тоа не е водоотпорен, така што водата може да навлезе внатре и да ја навлажни хартијата.

Ознаки за кучиња без прстени

Конечно, Ние ви претставуваме многу curубопитна кучешка ознака која не се состои од никаков прстен за држење на јаката, но има еден вид куки што го зафаќаат телото на јаката. Добра опција е ако не сакате вашето куче да носи обесена ознака, иако ќе треба да бидете особено внимателни при изборот на големината. Има неколку, прилагодени на големината на ѓерданот: малиот се прилагодува на ѓердани со дебелина од 1 см, средниот на 1,5 и така натаму до големина XL.

Овозможува до три реда текст и секако можете да напишете само од горната страна.

Ознаки за кучиња, дополнителна безбедност за вашиот најдобар пријател

Бело куче со јака

Изборот на беџ за вашето куче не е само знак дека сакате да биде позгоденТоа е исто така знак дека се грижите за нивната безбедност. Ова особено важи за кучињата бидејќи, ако ги носиме на прошетка (а особено ако е далеку), може да се случи каков било непредвиден настан што ќе предизвика бегство на кучето и не можеме да го вратиме.

Зошто дури и ако веќе има микрочип, значка може да види секој, па ако вашето куче се изгуби и некој го најде, веднаш ќе видите како можете да го контактирате неговиот сопственик. Затоа е важно, покрај неговото име, да вклучите уште неколку информации на плочата, како што ќе видиме подолу.

Како да изберете најдобар фурнир за вашето куче

Куче што седи

Има навистина мала мистерија кога станува збор за избор на најдобри ознаки за кучиња, бидејќи очигледно, постои разновидност, но се повторуваат низа елементи. Така, многу ќе зависи од вашите потреби да одлучите за едното или за другото. На пример:

 • Пластичните чаршафи се најевтините и најлесните, иако тие не дозволуваат ласерски прилагодувања.
 • Густ фурнир може да биде идеален за големи кучиња, но биди тежок за најмалите.
 • Прстенестите плочи се безбедниИако може да биде дека поради карактерот на вашето куче (особено ако тој многу ја гризе плочата) ќе бидете поубедени во оној што е прицврстен на јаката.
 • Токму каснувањата што кучето може да му ги даде тие се исто така една од главните причини за избор на фурнир што е особено силен.
 • Конечно, значка во форма на капсула е идеална за оние кои сакаат да стават многу информации на неаИли многу се движат, па нема да мора постојано да купуваат нови фурнири.

Што да ставам ознаки за кучиња

Друга работа што треба да ја имате предвид при избор на фурнир е што ќе ставиме во данокот. Најчестите опции се:

 • El името на миленичето, што обично оди на задната страна или со поголема големина на фонтот.
 • El телефонот на сопственикот (обично најбрзиот начин за контакт со него).
 • La адреса (втор најчест начин за контакт со сопственикот).
 • Може да биде и многу корисно забележете дали кучето има каква било медицинска потреба или ако треба да земете какви било лекови. Така, ако се изгуби, лицето што ќе го најде може да го земе предвид.

Каде да купите ознаки за кучиња

Мало куче излегувајќи го јазикот

Ознаките за кучиња се многу чести во сите видови продавници, иако во зависност од тоа што сакаме можеби е подобро да се одлучите за едното или за другото, особено ако сакаме овој додаток да се оданочува. Ајде да погледнеме неколку опции:

 • На традиционални продавници како што се супермаркетите или големите продавници како што е Карфур имаат само наједноставни модели на лимови и не нудат услуги за нивно оданочување.
 • Наместо тоа, платформи како Амазон или Алиекспрес тие се идеални за гледање на широк спектар на модели од сите видови. Покрај тоа, тие нудат можност за оданочување на она што го сакате на повеќето од лесен, удобен и тотално онлајн начин. Во онлајн продавниците за миленичиња, како што е TiendaAnimal, тие исто така имаат слични опции, иако обично со помалку дизајни.
 • Конечно, на Интернет има мноштво различни продавници специјализирани за прилагодување значки. Тие се особено корисни ако сакате нешто поперсонализирано, што ги надминува поконвенционалните модели што можете да ги најдете во големите продавници (има такви што имаат многу екстравагантни модели, како што се инкрустирани со дијаманти или се засноваат на лицето на кучето). Покрај тоа, тие нудат бесконечна разновидност на материјали (како што се нерѓосувачки челик или алуминиум) за да можете да го изберете оној што го сакате.

Црно куче

Конечно, корисно е да се напомене дека повеќето продавници, Во случај на врежани плочи, тие не дозволуваат да им се враќаат производите, бидејќи станува збор за персонализирана ставка.

Се надеваме дека овој избор на ознаки за кучиња ви помогна да ја купите ознаката за вашето куче. Кажете ни, дали сте се одлучиле за една? Дали сакате да препорачате специјална или да ни кажете за вашето искуство? Запомнете дека можете да го направите тоа, за тоа, само треба да оставите коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.