ГПС систем за кучето

Астро 430

Астро 430 Тоа е најновата иновација од фирмата Гармин, која создаде апликација која им овозможува на кучињата да се следат преку GPS, за да не се изгубат. Имало многу иницијативи од ваков тип, но повеќе се насочени кон индивидуалци. Во оваа прилика наоѓаме алатка која повеќе е насочена кон работните кучиња, бидејќи ни овозможува да контролираме до 20 кучиња.

Овој нов уред, со кој има јака GPS систем и со апликација што можеме да ја контролираме од Garmin уред, или на часовник, на голем или мал екран. Ова е совршена алатка ако зборуваме за кучиња водичи, спасувачки или работни кучиња, кои можат да се изгубат во одредени околности. Уште еден аванс да се грижиме за нашите крзнени.

Вистината е дека целиот уред запира наб gettingудување на кучињата Со ГПС системот тоа е прилично скапо, бидејќи јаките чинат повеќе од 700 евра, а ги има во две големини, за големи и мини кучиња. Покрај тоа, ќе мора да го купите екранот или некој од другите уреди за да можете да ја видите положбата на кучињата, што достигнува далеку и до 14 километри. Покрај тоа, овој сигнал се ажурира на секои 2,5 секунди за да може да го контролира кучето. А ѓерданите имаат и ЛЕД светло за да можат да ги најдат дури и навечер.

Без сомнение, тоа е уред што не секој може да си го дозволи кучето да го контролира со GPS. Тоа е повалидна идеја за полиција или работни кучиња, во која сакате да ги вложите овие пари со цел да ја контролирате својата позиција во секое време. Не заборавајте дека Astro 430 дозволува да се следат до 20 различни кучиња, иако треба да инвестираме во јаки за сите. Тоа е многу оригинална идеја, иако повеќе ориентирана кон професионалци.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.