Загреан кревет за кучиња

Пред неколку дена разговаравме за специјално ќебе за кучиња кога патуваме со автомобил, но што се случува кога сакаме да останеме дома и е многу студено? Што е со нашите животни? Иако во ова време високите температури се уште се, добра идеја е да започнеме да се подготвуваме за зимата и да започнеме да бараме додатоци за нашите миленици не лади додека спиеш во затворено, дури и кога греењето е вклучено.

Поради оваа причина, денес сакаме да ви претставиме една од класичните додатоци за кучиња, која може да биде многу функционална, па дури и да им го спаси животот, бидејќи тие нема да претрпат ладни удари. Зборувам за кревети дизајнирани за овие животни со посебност што одржуваат потопла и попријатна температура од кој било друг кревет, идеален за зимските денови. Овие загреани кревети Направени се со специјални влакна што се терморефлектираат и апсорбираат топол воздух и го зрачат назад, така што вашето домашно милениче секогаш останува топло.

Како да не е доволно, покрај тоа што не одржуваат на совршена температура за да не чувствуваат студ, овие кревети можат да се активираат така што, покрај тоа, со вибрирачки уред дајте му на нашето животно многу пријатна масажа. Важно е да се напомене дека овие видови кревети се произведени со ортопедска пена што ги прави да се чувствуваат многу пријатно, а исто така има и отстранлив капак што може лесно да се измие.

Најдобро од сè, можете да го добиете ова кревет во различни големини, во зависност од тежината и големината на вашето животно. Тие доаѓаат во мали димензии и се достапни и за средни и големи раси. Одете и пронајдете го овој загреан кревет за вашиот пријател со четири нозе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.