GPS за кучиња

различни раси на кучиња со различна големина кои носат GPS

Безбедноста на вашето куче не зависи само од тоа да го држите врзан за вас кога ќе излезе на прошетка или во најлош случај, да го држите затворен дома за да не избега. При напуштање на куќата, одење по улица или трчање во парк, спокојството на нашето куче не може да зависи само од нашата видливост или од поводник, Денес, можеме да ја довериме безбедноста на нашето домашно милениче на технологијата.

GPS за кучиња користат најсовремена технологија За да ги заштитиме оние животи што толку многу ги цениме и сето тоа благодарение на системот за постојан надзор можеме да избегнеме протекување или несреќи откако миленичето ќе го напушти аголот на гледање.

Најдобар ГПС за кучиња

карактеристики

GPS апликација за кучиња каде во секое време можете да ја знаете локацијата на ова

Значи, повеќе нема да биде потребно да се избегнува играта да се трча по топката или да се пушти животното да се изгуби, оттогаш системот брзо ја гарантира локацијата на кучето.

Се вели дека кучињата кои шетаат лабаво без поводник добиваат поголема контрола врз својата енергија, многу подобро се прилагодуваат на патот, подобро ја меморираат локацијата на нивниот дом и околните места. Покрај тоа, имаат подобро однесување во споредба со другите кучиња на улица.

Сепак, Се препорачува првите прошетки надвор од поводник да се вршат на други места освен толку широк, за да можат да се прилагодат на теренот, да шмркаат, да гледаат, да шетаат по местото малку по малку, така што како минуваат деновите, тоа да се прилагодува.

Запомнете дека иако нашите миленици се многу интелигентни мора да бидете трпеливи за време на обуката.

Ако вашето куче е сè уште кутре, можете да започнете со тоа направете кратки прошетки и затворени простори, како што се областите во близина на вашето живеалиште, за да можете да ги запознаете мирисите. Не се препорачуваат долги прошетки или продолжен контакт со други кучиња, запомнете дека ова е многу ранлива фаза и бара грижа и внимание.

Ако една од вашите грижи е дека GPS може да го направи вашето куче непријатно или да предизвика штета, тогаш ние ќе ви го покажеме карактеристики на овие додатоци:

 • Тоа е многу лесна квадратна кутија што е прикачена на јаката на кучето.
 • Не создава бучава или непријатност кај животното.
 • Локацијата на кучето може да се следи од мобилниот или од компјутерот без да произведува бучава.
 • Не содржи токсични материи што можат да ви наштетат.
 • Не генерира досадни звуци.
 • Некои модели се многу дискретни, така што може брзо да се најде во случај на кражба.

Како да изберете GPS за вашето куче?

ГПС јаката е одлично решение кога станува збор за тоа да не се плашите да го изгубите вашето домашно милениче. Тоа е алатка која смирува пред можната загуба на вашето куче, затоа при изборот на најдобра опција потребно е да се разгледаат следниве точки:

 • Проверете го опсегот што го нуди локаторот во листот со податоци на уредот: потребно е да го изберете оној кој најмногу одговара на вашиот пат и активности со вашето домашно милениче.
 • Консултирајте се со управувањето и работењето на технологијата: бидејќи тоа ќе биде потребно во некои случаи WiFi конекција и да има податоци на мобилниот телефон. Запомнете дека колку е попрецизен GPS, толку подобро ќе работи.
 • Запомнете исто така дека колку подобро ќе го изберете овој додаток и услужната компанија, поголем мир и безбедност ќе му понудите на вашето домашно милениче.

Една од најголемите грижи кога патувате со вашето домашно милениче е безбедноста, бидејќи движењето низ нова територија ги зголемува ризиците, затоа GPS е неопходен елемент Во овие случаи.

Пред да заминете на пат, навикнете го вашето домашно милениче да носи јака неколку денаНа овој начин, ќе се чувствувате поудобно, а потоа нема да го одбиете и ќе го процените системот за следење од вашиот мобилен или од компјутерот.

Овие се најдобрите локатори на кучиња

Трактивно - GPS Тракер за миленичиња

Трактивен GPS-водоотпорен трагач за кучиња

Опремен со бела кутија со меки рабови на прилагодлив јака за ремени, GPS Tract-Tracker доаѓа со план за услуги за следење со месечни исплати, кои ви овозможуваат да ја прегледувате локацијата на кучето од мобилен телефон паметни

Друга предност на оваа опрема е следење во реално време со опција за испраќање предупредувања до мобилниот телефон откако ќе се открие сигнал за аларм. Но, покрај ова, следењето може да се изврши низ целиот свет, што го прави идеална опрема за патувања и мобилизации за долги периоди.

Неговата батерија се полни со времетраење од два до пет дена Во зависност од употребата, запомнете дека не е потребно трајно носење на GPS, само кога сметате дека е потребно да му понудите поголем надзор на вашето домашно милениче.

Ако мислите дека вашето куче заслужува да мислите за него кога го купувате овој GPS, можете да го купите од овде, нема да жалам.

KIPPY Vita - GPS GPS Tracker за кучиња

Црн GPS трагач за миленичиња

Тракерот Kippy Vita работи преку геолошки систем, што значи дека преку bluethooh можете да го активирате системот за пребарување дури и ако миленичето е оддалечено со километри.

Овој уред исто така нуди апликација што може да се активира од мобилниот или од таблетот за да ги следи движењата на миленичето.

Но, ако, кога користите GPS, почнуваат да се појавуваат прашања, како што е времето на фрлање на податоците од системот, треба да знаете дека со Кипи Вита овој проблем нема да постои, бидејќи на секои четири секунди се ажурира. На овој начин се потврдува локацијата во реално време.

Кипи нуди двегодишна гаранција со можност за контактирање на техничката поддршка доколку е потребно. Значи, ако сакате да го контролирате вашето куче во секое време, лесно можете да го набавите GPS од овде.

GPS-тракер Ханганг за миленичиња со јака

GPS локатор во реално време за кучиња во форма на јака

Кога барате а трагач по кучињаНеопходно е да се знаат и оценат сите можности што постојат на пазарот и да се избере оној кој најдобро одговара на нашите потреби и на нашето домашно милениче.

Ханганг миленичиња GPS-тракер со јака нуди во прилог на систем за следење, можноста за проверка на локацијата на животното во реално време.

Друга предност на овој GPS е следете ја историјата што работи 90 дена генерирање историска рута од патувањето на кучето. Во исто време, тој нуди СОС помош што може да се активира во случај на опасност.

Затоа, не размислувајте двапати и изберете еден од најдобрите GPS за кучиња со кликнување Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.