Ekipi editorial

Qentë e Botës është një faqe në internet që i përket AB Internet, në të cilën çdo ditë që nga viti 2011 ju informojmë për racat më të njohura të qenve dhe ato që nuk janë aq të popullarizuara, për kujdesin që secila prej tyre ka nevojë, dhe, nëse kjo nuk do të mjaftonte, ne ju ofrojmë shumë këshilla që të mund të shijoni më shumë dhe më mirë shoqëruesin tuaj me katër këmbë.

Ekipi editorial i Mundo Perros përbëhet nga një ekip adhuruesish të vërtetë të qenve, të cilët do t'ju këshillojnë sa herë që keni nevojë për të sa herë që keni pyetje në lidhje me kujdesin dhe / ose mirëmbajtjen e këtyre kafshëve miqësore që konsiderohen si një nga miqtë më të mirë të njerëzimit. Nëse jeni të interesuar të punoni me ne, plotësoni formularin e mëposhtëm dhe ne do të kontaktojmë me ju.

botuesit

 • Monica Sanchez

  Qentë janë kafshë që gjithmonë më kanë pëlqyer shumë. Unë kam qenë me fat që kam jetuar me disa gjatë gjithë jetës sime, dhe gjithmonë, në të gjitha rastet, përvoja ka qenë e paharrueshme. Kalimi i viteve me një kafshë të tillë mund t'ju sjellë vetëm gjëra të mira, sepse ato japin dashuri pa kërkuar asgjë në këmbim.

 • Nat Qershi

  Një adhurues i madh i kafshëve dhe qenve të mëdhenj si lëvore, unë duhet të pranoj t'i shoh nga larg sepse jetoj në një apartament shumë të vogël. Tifoz i qenve si Sir Didymus dhe Ambrosius ose Kavik, qeni ujku. Shoku im i shpirtit është një qen malor Bernez me emrin Papabertie.

 • Encarni Arcoya

  Që kur isha gjashtë vjeç kam pasur qen. Më pëlqen ta ndaj jetën time me ta dhe gjithmonë përpiqem të informoj veten për t'i dhënë atyre cilësinë më të mirë të jetës. Kjo është arsyeja pse unë dua të ndihmoj të tjerët që, si unë, e dinë se qentë janë të rëndësishëm, një përgjegjësi për të cilën ne duhet të kujdesemi dhe t'i bëjmë jetët e tyre sa më të lumtura.

Ish-redaktorët

 • Lourdes Sarmiento

  Unë jam një adhurues i madh i qenve dhe kam shpëtuar dhe kujdesur për ta që kur isha i veshur me pelena. Më pëlqejnë shumë garat, por nuk mund t’i rezistoj pamjes dhe gjesteve të mestizos, me të cilët ndaja ditën time.

 • Susy fontenla

  Unë kam qenë vullnetare në një strehë për vite me radhë, tani duhet të kushtoj gjithë kohën time qenve të mi, të cilët nuk janë të paktë. Unë i adhuroj këto kafshë dhe më pëlqen të kaloj kohë me ta.

 • Anthony Carter

  Edukator i qenve, trajner personal dhe kuzhinier për qen me qendër në Sevilje, unë kam një lidhje të shkëlqyeshme emocionale me botën e qenve, pasi që vij nga një familje trainerësh, kujdestarësh dhe edukatorësh profesionistë, për disa breza. Qentë janë pasioni im dhe puna ime. Nëse keni ndonjë pyetje, unë do të jem i lumtur t'ju ndihmoj, edhe ju edhe qenin tuaj.

 • Susana godoy

  Unë gjithmonë jam rritur e rrethuar nga kafshë shtëpiake si macet siameze dhe veçanërisht qentë, të racave dhe madhësive të ndryshme. Ata janë kompania më e mirë që mund të ekzistojë! Pra secili ju fton të njihni cilësitë e tyre, stërvitjen e tyre dhe gjithçka që u nevojitet. Një botë emocionuese plot dashuri të pakushtëzuar dhe shumë më tepër që edhe ju duhet ta zbuloni çdo ditë.