Ushqim qeni Gosbi

Ushqim Gosbi

La Markë Gosbi e ushqimit të qenve ofron një gjeneratë burimesh të reja me cilësi të lartë, me një vlerë të madhe për para. Këto prurje kanë një formulim të mrekullueshëm natyror ku ka një proporcion të lartë të proteinave dhe sigurisë në procesin e prodhimit.

Kjo firmë, si shumë të tjera, ka vargje të ndryshme të ushqimit të qenve. Ne mund të njohim secilin prej tyre, të formuluar për nevoja të ndryshme të qenve, qoftë në fazën e qenushit apo të të rriturve. Ushqimi i qenit është një pjesë themelore për të siguruar shëndetin e qenit, prandaj duhet të kujdesemi maksimalisht për të me ushqim të tillë si Gosbi.

Karakteristikat e ushqimit të Gosbi

Prurjet e Gosbi kanë disa karakteristika. Ato janë formuluar me përbërësit më cilësorë. Ata përdorin një përqindje e lartë e extrudate proteine në përbërësit për të arritur një ushqyerje më të mirë në më pak sasi të produktit, në mënyrë që ushqimi të jetë shumë më i plotë. Këto ushqime janë formuluar pa kokrra, me përbërës natyralë që gjithashtu i bëjnë ato të kenë një shije të madhe.

El procesi i prodhimit ka një rëndësi të madhe në ushqim, duke siguruar cilësinë e këtyre. Shtë kryer një kontroll rigoroz i të gjitha proceseve. Përbërësit kanë proteina të freskëta dhe formulohen ndryshe sipas nevojave.

Gosbi Ekskluzive

Gosbi Ekskluzive

Produktet Gosbi Exclusive ofrojnë një cilësi superiore dhe bëhen me ushqime natyrale. Garancia më e mirë për tretjen e ushqimit është kërkuar. Brenda këtij diapazoni është e mundur të gjesh një numër të madh zgjedhjesh për qentë tanë. Ka ushqim për këlyshë, të rinj, të rritur dhe të moshuar. Brenda këtyre ndarjeve është gjithashtu e mundur të blini ushqim me shije të ndryshme për të zgjedhur atë që i pëlqen më shumë qenit. Aromat janë të qengjit, peshkut, peshkut, dhe qengjit ose mishit të pulës. Në secilën larmi ushqimesh mund të dini saktësisht përqindjen e secilit përbërës. Ushqimet që përdoren për t’i bërë ato nuk janë drithëra, prandaj ato përdorin të tjera si thjerrëzat, peshqit, salmonin, orizin, vezët, bizelet ose vajin e ullirit ndër të tjera.

Gosbi pa kokërr

Pa kokërr ekskluzive

Këto prurje bëhen me përbërës natyralë pavarësisht nga çdo lloj drithërash. Ata nuk kanë antioksidantë ose konservantë. Ndër aromat që mund të gjenden në këtë varg janë peshku dhe rosa.

Qenush Gosbi

Qenush Gosbi

En Çdo varg ushqimesh është e mundur për të gjetur ushqim për Puppy për këlyshë. Ata përdorin përbërës të ngjashëm, por në përmasa të ndryshme dhe me kroketa të vogla në mënyrë që këlyshët të kenë një ushqim që u përshtatet atyre. Në ushqimin e tyre ka nga patatet tek orizi, frutat ose perimet, qengji, pula, peshku ose vaji i ullirit. Ata kanë kontributin e saktë të përbërësve që janë të nevojshëm për rritjen dhe shëndetin e qenushit, që nga viti nevojat ushqyese në fillim të jetës ato janë shumë të ndryshme nga ato të një të rrituri. Përveç kësaj, në disa prej vargjeve të tij mund të gjeni burime të ndryshme për Këlysh të vogël, të mesëm dhe të madh, duke iu përshtatur kështu jo vetëm moshës, por edhe madhësisë që do të ketë qeni dhe llojit të racës.

Gosbi Origjinal

Gosbi origjinal

Në gamën origjinale ata shtojnë përbërës të veçantë të formulave të zakonshme për të përmirësuar shëndetin kardiovaskular, të syve, të zorrëve dhe imunitetit të qenit. Ato janë të bollshme në fruta, perime dhe madje edhe alga, për të shtuar antioksidantë të shkëlqyeshëm në dietën ditore të qenit. Mishi i thatë është burimi i proteinave në këtë rast. Formula gjithashtu ka vaj liri dhe maja birre që qeni të mbajë një shtresë dhe lëkurë të shëndetshme dhe të pastruar. Acidet yndyrore Omega 3 dhe 6 sigurojnë shëndetin kardiovaskular të qenit. Ai gjithashtu ka vitaminë E dhe selen për sistemin tuaj imunitar. Ushqimi është pa gluten për të shmangur alergjitë ushqimore dhe është bërë me produkte krejtësisht natyrale.

Jeta Gosbi

Jeta Gosbi

Kjo gamë e ushqimit është e orientuar drejt qentë që kanë aktivitet në mënyrë që të gëzojnë një jetë të gjatë dhe i shëndetshëm në të gjitha fazat e tij. Ajo ofron kontributin e nevojshëm të proteinave, vitaminave dhe mineraleve. Në këtë varg gjejmë ushqim për qentë maxi mbi 15 kg, për qen aktivë me ushqim Vital ose për këlyshë.

Fresko Gosbi

Fresko Gosbi

Gama e produkteve Fresko të Gosbi është veçanërisht e shijshme për qentë. Isshtë një grup ushqimesh e bërë në një fabrikë ushqimi njerëzor me përbërës që gatuhen në lëngun e vet, i cili siguron një aromë të shijshme që do të pushtojë qenin. Ky ushqim mund të përdoret si një plotësues i dietës tuaj me kroketa ushqimore.

Atje tre shije të ndryshme brenda rrezes. Nga njëra anë, është ai me peshk dhe fruta, i orientuar drejt bukurisë së tyre, me biotinë dhe aloe vera për të përmirësuar pamjen e gëzofit dhe lëkurës së tyre. Mishi dhe peshku ofrojnë antioksidantë dhe janë shumë tretës, për të mbrojtur stomakun tuaj. Turqia dhe pula ofrojnë një dietë të shëndetshme me mish të bardhë që sigurojnë proteina pa yndyrë, me L-karnitinë për të ndihmuar qenin të djegë dhjamin dhe të mbajë muskujt e tij.

Produkte të tjera Gosbi

Nëna Gosbi

Në seksionin e ushqimit të qenve Gosbi është e mundur të gjesh produkte të tjera që mund të jenë plotësuese të fazave ose momenteve të ndryshme në jetën e qenit tonë. Në Produktet e nënës kemi qumësht pluhur formuluar për këlyshë që nuk mund të pinë qumështin e nënës për çfarëdo arsye. Ka shumë raste kur duhet të rrisim dhe shisim një qen që është disa vjeçar sepse nëna e tyre nuk mund t'i ushqejë. Ky qumësht pluhur do të sigurojë gjithçka që ju nevojitet në javët e para të jetës për t'u rritur të shëndetshëm.

Jetëgjatësia Gosbi

Jeta e gjatë është një tonik rikuperues për qenin. Isshtë një shtojcë ushqyese që ndihmon qenin në kohë me shëndet më të keq ose apati. Për shembull kur shërohemi nga sëmundja. Padyshim, gjithmonë duhet të këshillohemi me veterinerin tonë për dietën e tij nëse kemi dyshime, por zgjedhja e produkteve si këto, të cilat garantojnë përbërës me cilësi të lartë dhe procesi siguron që qeni të ketë dietën më të mirë, çelësi i një jete të shëndetshme.

Gosbitët

Gosbit janë trajtimet tipike ose xhingla që ne t'i japim qenit në raste të caktuara, ose për ta stërvitur ose për ta shpërblyer për diçka. Në këtë varg ka nga bare në biskota për të ndihmuar shëndetin tuaj të dhëmbëve me aromë të tilla si mish pule, peshk ose qengji. Çfarë mendoni për produktet e Gosbi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.