Llojet e barrierave të qenve

Barrierat për qentë

A doni të parandaloni qenin tuaj të hyjë ose të dalë nga një zonë e shtëpisë? Me këto barriera për qentë do ta merrni pa vida dhe shumë lehtë!

Avantazhet e shkallëve të qenve

Shkallët e qenve

Nëse keni një qen më të vjetër ose është një racë me tendencë për probleme në ijet ose gju, këto shkallë do t'ju ndihmojnë shumë. Cilin të zgjidhni?

Zinxhir për trajnimin e qenve

Rrip trajnimi

A keni nevojë të stërvitni qenin tuaj? Zbuloni shiritat më të mirë të stërvitjes dhe si t'i përdorni ato në mënyrë korrekte në mënyrë që kafsha juaj të bindet

shishe uji qeni

Shishe me ujë qeni

Po kërkoni një shishe uji për qen? Parandaloni qenin tuaj nga etja gjatë shëtitjeve me këto modele 100% të rekomanduara.

shtrat qeni i ngritur

Shtrati i qenit i ngritur

Nëse po mendoni të blini një shtrat të ngritur për qen, ne do t'ju tregojmë gjithçka që ju nevojitet. Nga llojet e tij tek avantazhet e tij dhe më shumë.

Klikues për qentë

Klikues për qentë

Pse një klikues duhet të blejë për të trajnuar një qen? Zbuloni se cilat lloje ekzistojnë dhe si t'i përdorni ato në mënyrë korrekte.

Si funksionon shpërndarësi i ujit

Shpërndarës uji për qen

Po kërkoni një shpërndarës uji për qenin tuaj? Zbuloni modelet më të mira në mënyrë që kafsha juaj të ketë gjithmonë ujë.

Avantazhi i kafazeve të qenve

Kafaze për qen

Besoni apo jo, kafazet e qenve na ofrojnë shumë përparësi dhe do të bëhen vendi juaj i sigurt. Çfarë kafazi të blini për qenin tuaj?

Peceta të lagura për qentë

Peceta të lagura për qentë

A përdorni peceta për fëmijë me qenin tuaj? Gabim i madh! Zbuloni pse nuk duhet ta bëni këtë dhe cilat janë pecetat më të mira të lagura për qentë

Qese të kompostueshme dhe të biodegradueshme

Qeset e qijve të qenve

Nëse dëshironi të kurseni para, por të merrni çantat më rezistente për jashtëqitjen e qenve, atëherë ne mund t'ju ndihmojmë. Cilat janë më të lira?

jakë e ndritshme qeni

Jakë e ndritshme qeni

Dëshironi një jakë të ndritshme për qentë? Këtu mund të gjeni modelet më të mira dhe të gjithë informacionin që ju nevojitet për këtë aksesor.

Teiter qenit

Teiter qenit

A i dini të gjitha përfitimet e përtypjes së qenve? Ne ju tregojmë përparësitë e tij, llojet e dhëmbëzuesve dhe gjithçka që duhet të dini.

prerës thonjsh për qen

Prerëse thonjsh për qen

A jeni duke kërkuar për një makinë gozhduese qeni që e bën këtë detyrë të thjeshtë, të shpejtë dhe pa dhimbje? Epo, hidhini një sy udhëzuesit që kemi.

Si ta merrni qenin në makinë

Si ta merrni qenin në makinë

Duhet të marrësh qenin në makinë dhe nuk e di si? Zbuloni se si ta mbani atë në mënyrë të sigurt dhe shmangni gjobat për moskryerjen e duhur

Pjerrësia e qenve

Pjerrësia e qenve

A e dini gjithçka që një devijim qeni mund të bëjë për kafshën tuaj? Zbuloni avantazhet e tij të mëdha, modelet më të mira dhe pse keni nevojë për të.

heqës flokësh

Pastrues flokësh

Keni një qen në shtëpi që bie shumë flokë? Atëherë ju duhet të gjeni heqëset më të mira të flokëve për t'i hequr ato me lehtësi.

parzmore canicross speedog

Parzmore Canicross

Po kërkoni një parzmore kanikrosi? Ne ju themi se si ta zgjidhni atë në mënyrë korrekte dhe ju tregojmë më të mirën në treg në mënyrë që ju të zgjidhni

Rrip pa duar

Rrip pa duar

Ne zbulojmë të gjithë informacionin që duhet të dini për rripin pa duar, një aksesor për kanikros ose përdorim të përditshëm.

Julius K9 parzmore

Julius K9 parzmore

Po mendoni të blini një parzmore Julius K9 për qenin tuaj? Ne ju themi se çfarë duhet të dini për të zgjedhur dhe ku mund ta blini më lirë

Furminator në Qentë

Furminator

Furminator është furça që do të ndryshojë jetën tuaj. Zbuloni avantazhet e tij, gjithçka që mund të bëjë për ju dhe kafshën tuaj. Do ta doni!

Një qen duke luajtur me një kockë lodër

Kockat më të mira për qentë

Çfarë eshtrash mund t'i jepni qenit tuaj? Çfarë përfitimesh sjellin tek dhëmbët tuaj këto lodra dhe ushqime të lehta? Nëse jeni duke kërkuar kocka qensh, ja ku janë

Një qen në park në një zinxhir dhe parzmore

Rripat më të mirë për qentë

Ne ju tregojmë se cili është tari më i mirë i qenve që mund të blini për kafshën tuaj. Cilat lloje ekzistojnë dhe cili është ai që ju përshtatet?

Qerre qeni e kuqe

6 karrocat më të mira për qen

Në këtë artikull ne kemi përgatitur një përzgjedhje të karrocave më të mira për qen, në mënyrë që të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë. Lexo!

6 pishinat më të mira për qen

Nëse dëshironi të shihni pishinat më të mira të qenve që qeni juaj të argëtohet këtë verë, ne kemi përgatitur një përzgjedhje të mirë. Lexo!

Dera e mbuluar me rrjetë

5 dyert më të mira për qen

Në këtë artikull ne kemi përgatitur një përzgjedhje të dyerve më të mira për qen që do të gjeni në Amazon. Lexoni për t’i zbuluar!

Huskies pas një gardh

Parqet më të mira të qenve

Nëse doni të njihni parqet më të mira të qenve, në këtë artikull ne kemi përgatitur një përzgjedhje për ju. Lexoni dhe shikoni sa ka!

Pipetë në qen

Zbuloni antiparazitin fortesë

Ne ju japim të gjitha udhëzimet dhe informacionet e nevojshme për të përdorur fortesën antiparazitare efektive në qen apo mace.

qen duke u larë me locion Vetriderm

Vetriderm për qen

Gjeni se çfarë është ilaçi i quajtur Vetriderm, për çfarë shërben dhe në cilat situata mund të përdoret për të përmirësuar shëndetin e qenit. Zbuloni !!

Gjerdan Scalibor

Gjithçka rreth gjerdanit Scalibor

Gjeni se çfarë është jaka Scalibor, për çfarë shërben dhe në cilat situata mund të përdoret për të përmirësuar dhe mbrojtur shëndetin e qenit. Zbuloni atë!

racat e ndryshme të qenve me madhësi të ndryshme që mbajnë një GPS

GPS për qen

Nëse keni nevojë për një GPS që qeni juaj të dijë se ku është në çdo kohë dhe ju doni lokatorin më të mirë, zbuloni se si ta bëni atë përmes këtij udhëzuesi.

qen i ulur në fushë me një jakë të kuqe

Jakat e qenve

Nëse keni nevojë për një jakë që qeni juaj të dalë jashtë dhe doni të merrni vetëm jakën më të mirë, zbuloni se si ta bëni atë përmes këtij udhëzuesi.

qen në një çantë shpine shoqëruar nga pronari i tij i cili ngas një biçikletë

Çanta shpine për qen

Çantat e shpinës së qenve na lejojnë të transportojmë kafshë shtëpiake të vogla në mënyrë të qetë dhe të sigurt, nëse keni nevojë për më shumë informacion, ky udhëzues do t'ju ndihmojë.

qen i qeshur dhe i lumtur në një pishinë

Pishina për qen

Nëse dëshironi që qeni juaj të ketë një kohë të shkëlqyeshme, së bashku me fëmijët tuaj të vegjël, është më mirë të blini një pishinë për kafshët shtëpiake. Shikoni këtë udhëzues.

dy qen të veshur si kostume të vogla

Kostume qensh

Halloween po vjen dhe ju me siguri do të jeni me mua se nuk ka asgjë më argëtuese sesa të visheni qenin tuaj, apo jo? Hyni dhe zbuloni kostumet më të mira.

qen me lokator në qafë që të mos humbasë

Lokatorët e qenve

A doni që qeni juaj të jetë i vendosur në çdo kohë? Nëse keni frikë se mos humbni shikimin e kafshës tuaj, hidhni një vështrim në atë që ju themi në këtë udhëzues.

qen që nuhasin vitamina që janë në tryezë

Vitamina për qen

A keni nevojë të blini vitamina për qentë për të plotësuar një lloj mungese? Isshtë shumë e lehtë, hidhni një vështrim në këtë udhëzues dhe gjeni vitaminat më të mira.

qen brenda një transportuesi të përgatitur për udhëtim

Transportues qensh të palosshëm

A keni nevojë të blini një transportues qensh të palosshëm atje ku ndihet rehat dhe i sigurt? Shikoni këtë udhëzues dhe gjeni tuajin.

qen vrapues që afrohet me një top dhe çizme të ftohta

Çizme qensh

A keni nevojë për të blerë çizme për qen ku ata ndihen rehat dhe të sigurt? Veryshtë shumë e lehtë, hidhni një vështrim në këtë udhëzues dhe gjeni çizmet më të mira.

Qen me surrat

Kur të përdorni një surrat mbi një qen?

Gjeni se kur duhet të përdorni surratin për një qen për të shmangur problemet në një periudhë afatshkurtër ose afatmesme. Përveç kësaj, ne ju tregojmë llojet që ekzistojnë në mënyrë që të mund të zgjidhni atë më të përshtatshmin.

Lloje të ndryshme të jakave të qenve

Lloje të ndryshme të jakave të qenve

Siç e dimë tashmë, secili qen është i ndryshëm dhe si i tillë, çdo jakë që duhet të veshë është gjithashtu. Gjeni se cilën jakë duhet të përdorni për qenin tuaj.

Rroba qeni në vjeshtë

A këshillohet të vishni qentë?

A këshillohet të vishni qentë? Në këtë artikull do të gjeni një sërë këshillash që do t'ju ndihmojnë të dini nëse vërtet duhet të vishni rroba apo jo. Nëse dëshironi të shihni kafshë në rroba, mos harroni këto qen të modës.

Dhurata për qen

Dhurata për qen gjatë Krishtlindjeve

Kafshët shtëpiake tona janë pjesë e familjes, dhe kjo është arsyeja pse ne gjithashtu duhet t'i përfshijmë ato në dhuratat e Krishtëlindjes. Por

Si të zgjidhni lodrat për qentë

Qentë tanë gjithashtu mësojnë përmes lojës në baza ditore, prandaj është e rëndësishme të zgjidhni mirë lodrat me të cilat do të argëtohen.

lodra interaktive qen

Sudoku për qen

Lodrat interaktive për kafshët shtëpiake rezultojnë të jenë ekuivalente me lojërat e njohurive si Tetris, Sudokus ose Puzzles.

Lodra shtëpiake

Lodra shtëpiake për qen

Zbuloni se si të bëni disa lodra shtëpiake për qen me disa materiale që të gjithë i kemi në shtëpi, një ide shumë ekonomike.

Lodrat e qenit

Përfitimet e lodrave të qenve

Lodrat e qenve mund të jenë argëtim i shkëlqyeshëm për ato me gëzof në shtëpi, dhe ato i ndihmojnë ata edhe në mënyra të tjera.

Halloween me qen

Si të visheni qenin në Halloween

Ka shumë ide për ta veshur qenin në Halloween, megjithëse është e rëndësishme që ata të mos ta konsiderojnë atë të bezdisshëm dhe që edhe ata ta shijojnë atë.

Qen me surrat

Kur duhet të gërvish një qen

A keni një qen nervoz dhe do të donit të dinit se kur duhet t'i mbytni një qen? Nëse është kështu, hyni për të zbuluar në cilat situata duhet ta vendosni.

Rroba qeni në vjeshtë

Rroba për qenin në vjeshtë

Rrobat për qenin në vjeshtë ndonjëherë janë shumë të nevojshme, për t'i mbrojtur ato jo vetëm nga i ftohti, por edhe nga shiu.

Lodër qeni

Si të zgjidhni një lodër për qenin tuaj

Nuk jeni i sigurt se si të zgjidhni një lodër për qenin? Hyni dhe ne do t'ju ndihmojmë. Gjeni se cilën duhet të blini për të kaluar momente të pabesueshme me mikun tuaj.

GPS Dondo

Një sistem GPS për qenin

Garmin ka krijuar një jakë GPS për të qenë në gjendje të ketë deri në 20 qen të monitoruar dhe kontrolluar në një zonë prej 14 kilometrash.

Pastrimi i gojës së qenve

Si të pastroni gojën e qenit tuaj

Pastrimi i gojës së qenit tuaj është shumë i rëndësishëm për të siguruar dhëmbë të shëndetshëm, dhe mund të bëhet në shtëpi me pak materiale.

Kone duke kafshuar zinxhirin

Si të zgjedh një zinxhir për qenin tim

A keni një lesh të ri dhe pyesni veten se si të zgjidhni një zinxhir për qenin tim? Hyni dhe ne do t'ju tregojmë llojet që ekzistojnë dhe cili është më i miri për atë tuaj me gëzof. 

Si të krehni qenin

Si të krehni qenin?

Zbuloni se si të krehni qenin në mënyrën më të thjeshtë, bëjeni zakon ta bëni atë një proces të lehtë për të gjithë.

Shtretër qensh luksozë futuristë

Shtretër luksoze për qen

Edhe pse për shumë prej nesh duket e tepruar, sepse nuk mund të lejojmë asnjë luks, ka nga ata që kanë kafshën e tyre shtëpiake me të gjitha llojet e gjërave dhe tekave. Kjo është arsyeja pse

Kostume karnavalesh për qen

Kostume karnavalesh për qen

Karnavali është vetëm një hap larg, dhe qentë tanë gjithashtu duhet të shijojnë këtë kohë argëtimi me ne. Sot

Shtretër qensh me paleta

Shtretër qen të bërë me paleta

Ne ju tregojmë disa ide për të marrë shtretër qensh të bërë me paleta. Pjesë të shkëlqyera që qeni të ketë hapësirën e tij të personalizuar.

Parfum shtëpiak për qen

Krijoni një parfum shtëpiak për qen

Ne ju tregojmë se si të bëni një parfum shtëpiak për kafshët shtëpiake. Një ide e shkëlqyeshme për të krijuar një përzierje natyrore që ka erë të mirë dhe kujdeset mirë për qenin tuaj.

Rroba për qen në dimër

Rrobat e qenve: modele për dimër

Vjeshta dhe dimri mund të jenë të vështira për kafshët shtëpiake, kështu që ju mund të blini rroba qen për ta, në mënyrë që ata të mos ftohen.

Gjerdanët ose biblat

Jakë ose bibla në këlyshë

Ne ju këshillojmë që është ideale për këlyshët, shumë profesionistë konsiderojnë se duhet të vishni jakë, pasi që sythat hiqen më lehtë.

Pelenat e qenve

Pelenat e qenve

Mund të ndodhë që për arsye të ndryshme qentë tanë duhet të mbajnë pelena.

Spa qensh

Llixhat janë një risi dhe po pranohen shumë nga pronarët e qenve, këto risi hyjnë në fushën e estetikës dhe parukerisë