Furnizuesit më të mirë të jashtëqitjes së qenve të të gjitha llojeve

Një qen duke luajtur me letër higjienike

Scoopers jashtëqitjes qen zakonisht ndahen në dy lloje, varësisht nëse janë të vegjël apo të mëdhenj, por e vërteta është se brenda secilit ka jo pak opsione të tjera që do t'ju lejojnë të mbledhni jashtëqitjet e qenit tuaj me distancë dhe higjienë, si dhe duke respektuar mjedisin.

Për atë Sot ne kemi bërë këtë artikull me të gjitha llojet e kulluesve të qenve. Përveç rekomandimit të më të mirëve, do të flasim edhe për llojet e ndryshme të tyre dhe avantazhet dhe disavantazhet e tij. Dhe nëse çantat janë gjëja juaj, por dëshironi të jeni më ekologjikë, ne ju rekomandojmë këtë artikull tjetër çantat më të mira për jashtëqitjen e qenve të biodegradueshme.

skuperi më i mirë i jashtëqitjes së qenve

Pluhuri 60 cm me nofulla

Nuk është çudi që ky gërvishtës i qenve ka më shumë vota pozitive në Amazon, pasi është një strukturë e fortë dhe shumë e dobishme. për të marrë jashtëqitjen nga një distancë (pajisja mat as më shumë e as më pak se 60 cm). As nuk duhet të kemi frikë sepse qeni ynë mbjell pisha të një madhësie të caktuar, pasi nofullat janë mjaft të mëdha për të marrë gjithçka që i vihet përpara. Gjithashtu, mund ta përdorni në mënyra të ndryshme, për shembull, duke vendosur një çantë në njërin skaj. Mund ta bëni edhe pa qese, edhe pse më pas do t'ju duhet ta pastroni. Gjithashtu, është shumë e lehtë për t'u pastruar dhe përdorur.

skuper i madh i jashtëqitjes

Në pamje të parë, ky plehrash duket si një grup lopatash dhe fshesash, megjithëse një sërë detajesh e bëjnë të menduar mirë marrjen e jashtëqitjes së qenit. Para së gjithash, është prej çeliku inox, dhe jo plastike, gjë që e bën atë më rezistent. Për më tepër, rrathët e fshesës janë të dizajnuara në mënyrë që të mund të grumbulloni mbeturina si në bar të gjatë ashtu edhe në sipërfaqe të tjera tokësore. Gjithashtu ka një lartësi të rregullueshme që të mund të përdorni atë që është më e rehatshme për ju. Sidoqoftë, përdorimi i këtij skoperi të madh për jashtëqitjen e qenve është i destinuar kryesisht për kopshtin, pasi është e pakëndshme për të shëtitur.

Pluhuri e vogël, e palosshme

Dhe nga njëri skaj në tjetrin, nga një kosh i madh për përdorim në kopsht në një kosh kaq të vogël sa mund ta çoni kudo. Edhe pse nuk është projektuar në mënyrë që të mos keni nevojë të përkulni shtyllën kurrizore dhe do t'ju duhet të përkuleni gjithsesi, kjo plehrash, në të cilën vendosni çantën, është projektuar posaçërisht për të ruajtur në maksimum higjienën dhe që të mos prekni asnjë sipërfaqe. Duke qenë i palosshëm, vështirë se zë hapësirë ​​dhe është gjithashtu i pajtueshëm me shumicën e çantave.

Pluhuri me shpërndarës qese

Një tjetër model shpërndarës i vogël çantash, megjithëse ky ka një sërë veçorish që mund t'i përshtaten më mirë nevojave tuaja. Për shembull, ai përfshin një shpërndarës çantash dhe është i lidhur me zinxhirin e qenit, në mënyrë që të mos harroni. Operacioni është i thjeshtë, pasi përbëhet nga një lloj tasi plastik që hapet dhe mbyllet për të mbledhur jashtëqitjen me piskatore. Është në dispozicion në dy madhësi, S dhe L.

Merrni jashtëqitjen nga larg

Ky plehrash ju lejon të merrni jashtëqitjet e kafshës suaj pa i ndotur duart dhe duke lënë sa më shumë distancë të jetë e mundur. Ka një gjatësi prej 60 cm dhe përbëhet nga nofulla që hapen dhe mbyllen (pak a shumë, në varësi të nevojës së hapjes, domethënë madhësisë së vaskës) shumë lehtë, vetëm duke aktivizuar një levë. Gjithashtu jashtëqitja mund të mblidhet në dy mënyra, duke vendosur një qese në majë ose duke e mbuluar me letër. Është në dispozicion në tre ngjyra, blu, rozë dhe jeshile.

Koleksionist portativ piskatore

Në gjysmën e rrugës midis mbledhësve më të mëdhenj me më shumë distancë dhe atyre mini, në të cilat duhet të përkulesh, ekziston ky lloj produkti, mjaft interesant për ata që duan diçka në mes. Ka ende një dorezë dhe është shumë komode për t'u përdorur, pasi ju lejon të merrni edhe jashtëqitjet me një qese ose pa asgjë me pincat e saj të mëdha, por nuk është aq i gjatë sa modelet e tjera, duke e bërë më të lehtë dhe më të rehatshëm. mbaj . Ai përfshin gjithashtu një shpërndarës çantash.

Pincë e thjeshtë për marrje

Për të përfunduar, rekomandohen shumë këto piskatore (të cilat duken si piskatore për të mbledhur makaronat), të cilave operacioni është jashtëzakonisht i thjeshtë: merrni jashtëqitjen e qenit tuaj. Çdo darë është ose në formë tave ose në formë piruni për të marrë më lehtë mbetjet. Ata peshojnë shumë pak dhe, si pengesë, janë mjaft të pista për shkak të formës së tyre, priren të ndoten.

Llojet e plehrave

Nënshkrimi që u kërkon pronarëve të marrin jashtëqitjen e qenit të tyre

Duket se një rrëmbyes i jashtëqitjes së qenit nuk do të ketë shumë risi, por e vërteta është se ka shumë lloje të produkteve që mund ose nuk mund t'i përshtatet asaj që ju nevojitet.

në formë piskatore

Scoopers jashtëqitjes qensh në formë piskatore janë më të zakonshmet që mund të gjejmë. Ka pak a shumë të gjata, të mëdha dhe të vogla, megjithëse mekanizmi priret të jetë i njëjtë: një lloj tenxhere plastike që hapet dhe mbyllet si pincë nga skaji tjetër.

mini tigane pluhuri

Mini mbledhësit ato janë më të voglat brenda tipologjisë së këtij lloji të produkteve, dhe për këtë arsye nuk ndajnë disa nga avantazhet e tij më të rëndësishme (të tilla si komoditeti i të mos përkulesh apo të mos i afrohesh jashtëqitjes), megjithëse ata respektojnë shumë mjedisin, pasi të lejojnë të mbledhësh apo edhe të ruash kafshojme derisa te gjejme ku ta hedhim. Zakonisht ato kanë formë si një lopatë ose një marrës plastik.

në formë fshese

Fshesa në formë fshese duken në pamje të parë, edhe pse fijet janë të ndryshme, meqenëse ju lejojnë të mbledhni jashtëqitjen dhe vetëm jashtëqitjen, vendoseni në koshin e pluhurit dhe hidheni. Ata nuk kanë shumë më tepër mister, thjesht duhet të keni parasysh se përdoren veçanërisht në kopsht, pasi është e rëndë për t'u marrë në park ose për një shëtitje.

me çantë të integruar

Ky lloj lugë për jashtëqitjen e qenit Përfshin një qese plastike në një nga ekstremet e saj, përpiquni të merrni masat paraprake maksimale dhe të qëndroni larg jashtëqitjes atomike të qenit tuaj. Normalisht, kur merrni jashtëqitjen, tashmë e vendosni në një qese, kështu që ju vetëm duhet ta lidhni dhe ta hidhni. Natyrisht, ky është opsioni më pak miqësor ndaj mjedisit.

Avantazhet dhe disavantazhet e skuperëve të jashtëqitjes për qen

Një qen i zi gati për të shëtitur

Scoopers për qentë tuaj, si çdo gjë në këtë jetë, kanë shumë avantazhe dhe disavantazhe, kështu që në fund marrja e një do të varet nga nevojat dhe shijet tuaja. Le t'i shohim ato:

avantazh

 • Zgjedhësit më të gjatë ju lejon të merrni jashtëqitjen nga dyshemeja me më pak përpjekje, pasi nuk ka nevojë të përkulesh.
 • edhe janë më pozitive për mjedisin, meqenëse, ndryshe nga qeset, përdoret gjithmonë i njëjti kosh pluhuri.
 • I mbajnë duart larg jashtëqitjes, pra janë më higjienike dhe ka më pak rrezik për t'u njollosur.

meta

 • Janë pak monstruoze, sidomos ato më të gjatat, pra mund të jetë disi e pakëndshme të mbash
 • Ju do të keni për të lani enën e pluhurit pas çdo përdorimi (veçanërisht nëse jashtëqitja ka qenë veçanërisht e lagur), gjë që mund të jetë gjithashtu një shqetësim.
 • Sa më të mëdha të jenë, aq më shumë hapësirë ​​zënë., kështu që kur bëhet fjalë për ruajtjen e tyre ato mund të jenë telash, veçanërisht nëse jetoni në një vend të vogël.

ku të blini lugë për jashtëqitjen e qenve

një jashtëqitje e ndritshme

Për të gjetur një shumëllojshmëri të gërvishtjeve për jashtëqitjen e qenve, do t'ju duhet të kërkoni pak pasi, duke qenë një produkt mjaft specifikMos u mësoni me këto të disponueshme në vende si dyqane të mëdha, për shembull.

 • En Amazona, pa dyshim, është vendi ku do të gjeni shumicën e tiganëve të cilësisë dhe shumëllojshmërisë më të lartë. I kane te gjata, te shkurtra, te medha, te vogla, ne formen e fsheses... per me teper, me opsionin e tyre Prime do ta keni ne shtepi brenda pak kohe.
 • Megjithatë, nëse doni ta shihni personalisht enën e pluhurit, është më mirë të shkoni diku. dyqan specialiteti. Për shembull, në Kiwoko ose TiendaAnimal jo vetëm që keni dyqanin fizik për të parë se si janë produktet në realitet, por mund të gjeni edhe oferta shumë interesante në ueb.
 • Më në fund, në aliexpress Ata gjithashtu kanë mjaft tapa pluhuri, kështu që ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Megjithëse çmimet janë zakonisht shumë të shtrënguara, e vërteta është se ato mund të marrin shumë kohë për të mbërritur, duke e bërë atë një opsion të mirë për t'u mbajtur parasysh për sa kohë që nuk jeni me nxitim.

Grupet e jashtëqitjes së qenve kanë shumë më tepër mundësi sesa pritej dhe janë një mënyrë komode, higjienike dhe e respektueshme me ambientin për të mbledhur jashtëqitjen e qenit tonë. Na tregoni, a përdorni ndonjë tigan të ngjashëm me këto? Si thua? A mendoni se kemi lënë jashtë ndonjë lloj të dobishëm ose të rëndësishëm për të përmendur?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.