Shtrati i qenit i ngritur

shtrat qeni i ngritur

Ne jemi shumë të qartë se pjesa tjetër e kafshëve tona shtëpiake është thelbësore. Prandaj, ne gjithmonë përpiqemi të kemi hapësirën më të mirë, më të rehatshme dhe në vendin më të mirë në shtëpinë tonë. Prandaj, duke menduar për të gjitha këto, lind një alternativë për të cilën ne nuk mund ta mohojmë se është shtrati i ngritur për qentë.

Do të zbuloni se çfarë janë përfitimet e tij të mëdha për të gjitha kafshët tuaja shtëpiake, si dhe llojet e tyre në mënyrë që të zgjidhni sipas nevojave tuaja. Një mënyrë e përsosur dhe e lirë për t’ju ​​dhënë gjithmonë më të mirën përsa i përket komoditetit. A do t'i lini ata të gëzojnë shtratin e ngritur të qenve?

Shtretërit më të mirë të ngritur për qen

Për t'ju ndihmuar të zgjidhni, më poshtë është një përzgjedhje e shtretërve më të mirë të ngritur të qenve me të cilët do të jeni 100% të saktë:

Çfarë është një shtrat i ngritur për qentë

shtretër qensh të ngritur

Siç sugjeron edhe emri i tij, është një shtrat ose zonë pushimi për qentë. Por në vend që të jetë drejtpërdrejt në dysheme, ajo përbëhet nga katër këmbë që mbështesin bazën e shtratit. Po, sikur të ishte një shtrat normal por me madhësinë për ato me gëzof.

Ky lloj shtretërish gjithmonë kanë një lartësi të përshtatur për kafshët shtëpiake në mënyrë që ata të mos kenë nevojë të bëjnë përpjekje të mëdha kur vjen puna për të kaluar mbi to. Përveç kësaj, baza është zakonisht një rrjetë që merr frymë kështu që përveçse është komode, është shumë më praktike se opsionet e tjera që kemi në treg.

Rrjeta është e ngushtë kur shtrihen por nuk është aspak e pakëndshme por krejt e kundërta, sepse kur e rregullon ka fleksibilitet dhe kjo e bën qenin shumë komod.

Llojet e shtretërve të ngritur të qenve

I lirë

Shtë një nga opsionet që ne së pari vlerësojmë për të parë se si reagojnë kafshët tona shtëpiake. Shtretërit e lirë të ngritur nuk duhet të jenë të një cilësie të dobët. Sot ne gjejmë opsionet më të veçanta dhe më të qëndrueshme. Shtë më mirë që të ketë një strukturë rezistente në mënyrë që të mos ketë frikë dhe me pëlhura që marrin frymë për një rezultat të shkëlqyeshëm.

Të mëdhenjtë

Madhësia në këtë rast është me të vërtetë e rëndësishme sepse shtrati duhet të përputhet me kafshën tonë. Prandaj, nëse keni një qen të madh, kjo gjithashtu do të duhet të jetë zona e tij e pushimit. Por nuk duhet të shqetësoheni sepse shumica dërrmuese e modeleve kanë disa madhësi, kjo favorizon blerjen e tyre. Sigurisht nëse keni disa kafshë shtëpiake të vogla mund të zgjidhni edhe një të madhe kështu që ata të gjithë mund të futen në të.

Nga druri

Një përfundim tjetër, përveç metalit ose plastikës, është edhe druri. Pa dyshim, e bërë nga druri i fortë i cili do ta bëjë rezistencën një nga pikat e tij të forta. Një referencë e shkëlqyeshme për të vënë bast në rehati, por edhe në prekjen dekorative. Cfare ka me shume, sigurojnë shumë qëndrueshmëri dhe pa harruar se druri është perfekt për të mbajtur ngrohtë dhe mbajeni lagështinë larg. Me siguri do të jetë një opsion tjetër që do ta doni!

Palosja

Ato janë perfekte kur na duhet bëni një udhëtim me kafshët shtëpiakeMe Sepse ky lloj krevati i ngritur për qentë mund të mblidhet dhe mblidhet në një moment dhe pa zënë shumë hapësirë. Pra, materialet e tij janë zakonisht më të lehta, por ende rezistente. Këmbët e tij mund të palosen sikur të ishte një shezlong, për të qenë në gjendje ta mblidhni atë në pak sekonda. Me këmbë jo të rrëshqitshme për t'u vendosur në çdo sipërfaqe dhe gjithashtu, ata zakonisht sjellin një çantë për ta bërë lëvizjen edhe më të rehatshme.

Pak

Ju gjithashtu keni një madhësi më të vogël për kafshët shtëpiake më të vogla. Edhe pse në këtë rast do të jeni në gjendje të zgjidhni përfundimet e ndryshme pasi këtë lloj madhësie do ta gjeni në shtretër prej druri, metali dhe rrjetë. Perfectshtë e përsosur sepse do të shtojë të gjithë komoditetin që kafshët e vogla kanë nevojë për një pushim të përsosur.

PVC

Si pjesa e rrjetës ashtu edhe këmbët mund të kenë PVC përfundon dhe është gjithashtu një nga materialet që mund të gjejmë me shumë detaje. Për shkak se ato sigurojnë rezistencë dhe janë të frymëmarrjes, dy hapa bazë për të qenë në gjendje të shijoni një zonë pushimi me rehati maksimale.

Përfitimet e shtretërve të ngritur

Avantazhet e një shtrati të ngritur

 • Shumë më e shëndetshme: Edhe pse mund të mos duket kështu, fakti që nuk keni nevojë të flini në dysheme por në një sipërfaqe pak të ngritur tashmë do të përmirësojë shëndetin tuaj. Duke pasur parasysh se lehtësoni çdo presion që mund të krijohet rreth nyjeve.
 • Ata gjithmonë do të mbajnë një temperaturë më të qëndrueshmeMe Kjo do të jetë falë qarkullimit të ajrit pikërisht nën shtrat. Diçka që gjithashtu shton faktin se falë atij ventilimi, aromat e këqija do të lihen mënjanë.
 • Ato janë më higjienike dhe është se ne mund t'i pastrojmë ato në një mënyrë më të thjeshtë dhe ata nuk do të grumbullojnë aq shumë baktere sa të tjerat që janë drejtpërdrejt në tokë.
 • Al të jetë në gjendje të transportohet nga një vend në tjetrin Në një mënyrë të thjeshtë, kafsha juaj do të ketë gjithmonë një vend të veçantë për të fjetur. Si brenda ashtu edhe jashtë shtëpisë.
 • E përkryer për qentë e moshuar ose të sëmurëMe Meqenëse, siç e pamë më parë, ai do të kujdeset plotësisht për trupin dhe nyjet tuaja, por është gjithashtu se ne do t'i parandalojmë ata të mos ngjiten në vende më të larta që mund t'i dëmtojnë ato.

Ku të blini një shtrat të ngritur për qen

 • Amazona: Amazon gjithmonë ka në dispozicion gjithçka që na nevojitet. Kjo është arsyeja pse kur kërkoni një shtrat të ngritur për qen nuk mund të jetë më pak. Ne gjejmë modele pafund për qentë më të mëdhenj dhe më të vegjëlMe Por jo vetëm kaq por edhe, në përfundimet e tij do të keni gjithçka për të zgjedhur. Përveç të brendshme ose të jashtme dhe me një larmi ngjyrash.
 • Kivoko: Në Kiwoko do të gjeni gjithashtu një përzgjedhje të shtretërve shumë të veçantë të qenve. Sepse në këtë rast përqendrohuni në ngjyrat dhe modeletMe Të gjithë ata me një cilësi të mirë dhe një çmim që është gjithashtu më i përballueshëm, kështu që ia vlen të merret parasysh. Duke mos harruar llojin e jastëkut ose divanit.
 • Lidl: Në Lidl ne gjejmë gjithmonë opsionet më të mira për shtëpinë dhe tani edhe për kafshët tona shtëpiake. Pra, duhet të jeni shumë të vëmendshëm sepse ka një model shtrati të ngritur për qen që në të njëjtën kohë ka edhe një cadër, kështu që do të jetë perfekte për jashtë. Duke mos harruar shtretërit e butë prej pelushi që i gjejmë edhe në këtë supermarket.
 • ndërprerje: Në Carrefour mund të gjejmë edhe modele të ndryshme që do ju pëlqejnë shumë. Sepse nga njëra anë do të keni ato që përbëhen nga këmbë metalike dhe një bazë rrjetë, por nëse doni diçka me më shumë stil për të dekoruar qoshet e shtëpisë tuaj, gjithashtu do të kënaqeni shtretër me këmbë druri si dhe baza prej pëlhure dhe shkumëMe Pa harruar divanet për qentë që do t’i gjeni me një çmim të madh.
 • Tendenimal: As nuk mund ta harrojmë këtë dyqan sepse në të do të gjejmë opsionet më themelore dhe të nevojshme në mënyrë që kafshët tona shtëpiake të ndihen më komode se kurrë. Kombinimi i ngjyrave, veshjeve metalike dhe pëlhurave që marrin frymë do të jenë disa nga idetë që do të përmenden këtu. Për cilën prej tyre vini bast?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.