Kronik

Kronik

Ne gjithmonë kërkojmë më të mirën për kafshët tona shtëpiake. Si në aspektin e komoditeteve ashtu edhe në ushqim dhe kujdes shëndetësor. Prandaj, ne nuk mund të harrojmë një alternativë të tillë si p.sh Cronicare, sepse përveçse përmban përfitime të shumta, një nga më të rëndësishmet është se është një produkt që është 100% natyral dhe me këtë ne tashmë kemi një lajm të mirë.

Nëse është e natyrshme, ne tashmë e dimë se mund t'ua ofrojmë kafshëve tona në një mënyrë të sigurt. Por ndoshta ka shumë pyetje të tjera që dëshironi t'i bëni vetes për Cronicare dhe natyrisht, ne do të jemi të lumtur t'i japim ato. Zbuloni se çfarë është dhe kur duhet t'ua japim kafshëve tona të dashura.

Çfarë është Cronicare

Shtë një produkt që ka komponime tërësisht natyrale. Pra, ne harrojmë shtesat e tepërta sepse nuk do të bartë asgjë nga ato. Përveç kësaj, duhet thënë se është një tretësirë ​​orale që vjen në formate të vogla dhe në lëng, për të qenë në gjendje ta administrojë atë falë një shpërndarësi.

Nëse preferoni, keni edhe një opsion tablet. Kështu që ne gjithmonë mund ta rregullojmë sasinë në varësi të kafshës sonë. Por nëse po pyesni se cilët janë përbërësit e tij, e cila është një pyetje tjetër që ne duam ta dimë, ne do t’ju ​​themi këtë Ka një përbërje të ekstraktit të kanabisit dhe gjithashtu vaj peshku që ofron Omega 3 të nevojshme, përveç acideve yndyrore EPA dhe DHA që përmirësojnë shëndetin kardiovaskular. Po, ne kemi përmendur ekstraktin e kanabisit që është plotësisht e ligjshme për tu administruar.

Shtojca Cronicare

Për çfarë është Cronicare

Tani që e dimë se si paraqitet dhe çfarë përbërësish ka, është logjike që ju të doni të dini se për çfarë shërben. Kjo shtesë është një produkt i mirë ushqyes për kafshët tona shtëpiake. Sidomos kur kanë dhimbje ose ankth kronik ose sëmundje të caktuara si artriti dhe madje edhe çrregullime të gjumit ose epilepsi. Të gjithë ata dhe më shumë, ju mund t'i kontrolloni ato në mënyrë mjaft efektive, sepse Cronicare konsiderohet një anti-inflamator, si dhe një antioksidantMe Pa harruar se ajo gjithashtu do t'u sigurojë atyre lëndë ushqyese të shumta dhe proteina ose minerale. Pra, nëse kafsha juaj ka disa nga problemet ose sëmundjet e përmendura, ju tashmë e dini se e keni këtë produkt natyral shumë afër për t'i ndihmuar ata.

Cilët qen duhet të marrin Cronicare

Shtë e vërtetë që ne gjithmonë duhet të konsultohemi me veterinerin tuaj të besuar. Por nëse vëreni që kafsha juaj është më e stresuar se normale ose është diagnostikuar me një lloj sëmundjeje për shkak të moshësTimeshtë koha për të marrë masën dhe për të provuar Cronicare.

Shtë treguar për të gjithë ata qen të rritur që tashmë kanë komplikime të caktuara për shkak të tij. Edhe pse nuk përjashtohet që në moshat e tjera ky produkt mund të administrohet gjithashtu për të zgjidhur disa çrregullime të sjelljes. Kur ka inflamacione të caktuara në trup apo edhe shqetësime të gjumit, Cronicare do të jetë perfekte për t'ju qetësuar dhe për të filluar të ndiheni shumë më mirë.

Si të merrni Cronicare

Ne do të zbërthejmë llojet e ndryshme të prezantimeve të Cronicare, kështu që ju mund të dini se si ta menaxhoni atë në mënyrën e duhur:

Enë 30 ml e Cronicare

Kjo enë ka një shpërndarës pikatore. Prandaj, sasia minimale do të jetë vetëm një pikë për kilogram peshë dhe një herë në ditë. Wayshtë mënyra më e mirë për të filluar trajtimin. Mund ta rrisni dozën në sasinë mesatare dhe në këtë rast do të ishte gjithashtu një pikë për kilogram, por dy herë në ditëMe Së fundi, në raste më të komplikuara mund t’i jepni dy pika për kilogram dhe dy herë në ditë.

Shtesë për qentë e moshuar

Enë 100 ml e Cronicare

Në këtë rast, ena prej 100 ml ka një shiringë 1 ml për administrim. Fillojmë me sasinë minimale të rekomanduar që është 0,3 ml për çdo 10 kilogramë peshë dhe një herë në ditëMe Sasia mesatare kur problemet vazhdojnë është e njëjtë me atë të mësipërm, por tani dy herë në ditë. Ndërsa doza maksimale që mund t'i jepni qenit tuaj është 0,6 ml për çdo 10 kilogramë peshë dhe dy herë në ditë.

Tableta Cronicare

Edhe pse zakonisht është shumë më e lehtë t'u jepni doza të lëngshme, e vërteta është se ju gjithashtu keni një prezantim në formën e tabletave. Kaq shume për qentë dhe macet nën 5 kilogramë, mund t'u jepni vetëm 1/4 tabletëMe Qentë që tashmë peshojnë midis 5 dhe 10 kilogramë do të marrin gjysmë tabletë në ditë, ndërsa ata që peshojnë 11 deri në 20 kilogramë, 1 tabletë. Nëse qeni juaj peshon më shumë se 21 kilogram ose afër 30, atëherë 1,5 tableta në ditë do të jenë doza e tij. Së fundi, ata që peshojnë më shumë se 30 kilogramë mund të marrin dy tableta çdo ditë.

Mundohuni të mos siguroheni që dozat të jenë shumë të afërta dhe për këtë arsye, është mirë të vini bast për dhënien e së parës në mëngjes dhe të dytës, kur është e nevojshme, në darkë.

Kundërindikimet Cronicare

Produkte natyrale të qenve

Edhe pse është 100% natyrale, është e vërtetë që nuk duhet të tejkalojmë dozat. Prandaj, është gjithmonë më mirë të ndiqni udhëzimet dhe kur keni dyshime, pyesni përsëri veterinerin tonë të besuar.

Edhe pse përmban ekstrakt kanabisi, Duhet sqaruar se ka një përqindje vërtet të ulët të THC. Ajo që e bën organizmin e kafshëve tona shtëpiake të paaftë për ta njohur atëMe Pra, ne duhet të jemi shumë të qetë sepse ata nuk do të kenë efektet psikoaktive të kanabisit. Prandaj, duke qenë një shtesë e mbushur me proteina dhe vitamina, si dhe minerale, nuk njihet si kundërindikacion. Edhe pse ne duhet ta prezantojmë atë në doza të ulëta për të parë nëse kafsha jonë ka ndonjë reagim.

A funksionon Cronicare?

Sa herë që provojmë një produkt të ri, na vijnë dyshimet. Ne kërkojmë informacion në rrjet, opinione që mund të shërbejnë si udhëzues dhe kjo është arsyeja pse e bëra edhe unë në atë mënyrë. Por qeni im, me një moshë të avancuar, kishte dhimbje mjaft të forta që shfaqeshin gjatë ecjes dhe në formën e një çalimi. Shikimi dhe lodhja e tij më shtynë gjithashtu të provoja Cronicare. Me pak kujdes dhe gjithmonë duke ndjekur dozat që duhen administruar, ne hidhemi në boshllëk dhe po, më duhet të them se vërtet funksionon.

Njerëzit e vjetër me gëzof shpesh vuajnë nga sëmundje të ndryshme. Disa janë më të lehta për tu kontrolluar, por kur dhimbja qetësohet në jetën e tyre, ajo pushon së qeni e njëjtë. Për këtë arsye, shpirti ynë prishet kur shohim se cilësia e jetës së tyre nuk është e njëjtë si më parë. Epo, më duhet t'ju siguroj se që kur filloi trajtimin e tij me Cronicare, radha që ai ka marrë është mjaft e konsiderueshme. Tani ju ndiheni më shumë si ecje dhe i çalë e ka lënë pasMe Prandaj, dhimbja edhe me të. Mund të them që cilësia e jetës së tij është rilindur dhe, megjithëse është në moshën e tij, tani ai përfiton nga çdo ditë shumë më mirë dhe ka shpirtra më të mirë.

Ku të blini Cronicare për qen më lirë

Nëse dëshironi të blini Cronicare më lirë, tashmë e dini që mund t'i drejtoheni Amazon. Parshtë web par excellence ku të gjitha llojet e produkteve do të jenë në të. Atje, do të shijoni formate të ndryshme, çmime të ndryshme, por gjithmonë ilaçet më të mira për kafshët tuaja shtëpiake. Shtë e vërtetë që mund të shkoni në dyqanet më të njohura të kafshëve shtëpiake, të tilla si një dyqan kafshësh ku do të gjeni edhe çmime shumë konkurruese. Tani nuk keni justifikime për të mos i dhënë kafshës tuaj vetëm më të mirën!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.