Mbrojtës i sediljeve të makinave të qenve

udhëtoni me makinë me kafshë shtëpiake

Ne na pëlqen të bëjmë të gjitha llojet e udhëtimeve me qentë tanë. Prandaj, gjëja më e rehatshme është t'i bartni ato në makinë, edhe pse për këtë ne duhet të jemi mjaft të kujdesshëm sepse siç e dimë, qentë nuk do të ndalen akoma dhe edhe nëse e bëjnë këtë, ata me siguri do t'i mbushin të gjitha vendet me lesh. Prandaj ne kemi nevojë për një mbrojtës për sediljen e makinës për qen.

Një nga aksesorët më themelorë që na e bëjnë jetën më të lehtë, duke u kujdesur për gjendjen e automjetit tonë. Nëse ato janë të gjitha avantazhe! Sot do t’i zbuloni, por edhe gjithçka çfarë duhet të dini për mbrojtësit e sediljeve të makinave, sepse ne duam që ju të zgjidhni gjithmonë atë që ju nevojitet.

Mbrojtësit më të mirë të sediljeve për makina

Këtu është një përzgjedhje e mbrojtësve më të rekomanduar të sediljeve të makinave për qen për të parandaluar që flokët dhe papastërtitë e tjera të njollosin tapiceri e automjetit tuaj:

A është e nevojshme të sillni një mbrojtës të sediljes kur marrim qenin në makinë?

Vende për të shkuar qentë me makinë

E vërteta është se është e nevojshme ose rekomandohet shumë. Ne nuk duhet të mendojmë për këtë vetëm kur bëjmë udhëtime të gjata, por nëse do të shkojmë për një shëtitje me të diku dhe duhet të marrim makinën, ajo tashmë do të jetë një alternativë e mirë. Sepse kafsha do të ketë hapësirën e saj ndërsa ne mund të marrim frymë lehtë dhe gjithashtu të vazhdojmë të mendojmë për kujdesin për makinën tonë. Kështu ne vrasim dy zogj me një gur përsa i përket komoditetit dhe gjithashtu pastërtisë.

Edhe pse nga ana tjetër, ka shumë njerëz që preferojnë të përdorin transportuesin ose në sediljet që tashmë janë të destinuara për ta dhe që vendosen lehtësisht në makinë. Një mënyrë për të siguruar që drejtimi do të jetë i përsosur, pa shpërqendrime.

Avantazhet e përdorimit të mbulesave të makinave të qenve

Mbrojtës i sediljeve të makinave të qenve

 • Do të mbledhë të gjitha qimet që mund të bjerë dhe do t'i parandalojë ata të mos ngjiten në vend.
 • Ofron rehati për kafshët tona sepse ato zakonisht kanë një prekje të butë ose një mbushje të lehtë.
 • Nëse shëtitjet me kafshën tuaj kanë qenë në fushë ose pranë ujit, ju do të shmangni papastërtitë në makinë meqenëse do të jetë rasti që e tërheq atë.
 • Përveç kësaj, mbron makinën nga lagështia, duke parandaluar dëmtimin e sediljeve.
 • Pa harruar erëraMe Për shkak se ato janë zakonisht të zakonshme dhe për këtë arsye, është gjithmonë më mirë të qëndroni në kapak sesa në sediljet.
 • Një avantazh tjetër është se do të ketë më pak gërvishtje në makinë.
 • Ata zakonisht kanë disa xhepa ose ndarje ku mund të ruani aksesorët thelbësorë për kafshët tuaja shtëpiake.

Llojet e mbulesave të sediljeve të makinave për qen

Mbulesë universale

Covershtë një mbulesë bazë që mund ta vendosni me lehtësi në sediljet. Duke mos harruar se ekziston edhe opsioni për bagazhin. Shtë një mbulesë e gjerë që duhet ta shpalosim për të mbuluar pjesën ku do të udhëtojë kafsha jonë. Por po, duhet ta mbajmë mirë që të mos lëvizë. Për atë, ata zakonisht kanë rripa që do të ngjiten në mbështetëset e kokësMe Pjesa dërrmuese gjithashtu ka një sërë hapjesh përmes të cilave janë lidhur rripat e sigurimit.

Sedilje sigurie

Nëse nuk doni një mbulesë të plotë sepse ndoshta qeni juaj është më i vogël ose i shqetësuar, atëherë asgjë si vendi i makinës. Një lloj sedilje individuale por që gjithashtu do të jetë e ankoruar në divanet e makinësMe Ngjashëm me ulëset e foshnjave, por në këtë rast për kafshët tona shtëpiake. Mos harroni se duhet ta mbani mirë dhe pasi ta keni bërë, ata gjithashtu kanë një rrip në formë rripi për t’i mbajtur të lidhur. Në këtë mënyrë ne shmangim shpërqendrimet që mund të jenë katastrofike pas timonit. Zakonisht janë të papërshkueshëm nga uji dhe me përfundime rrjetë për frymëmarrje më të mirë.

Si duhet të duket një mbrojtës i mirë i sediljeve të makinës?

Mbrojtës i makinës

 • i ashpër: Rezistenca kur flasim për kafshët është jashtëzakonisht e rëndësishme. Sepse ne e dimë se jo të gjithë qentë janë njësoj të qetë dhe kjo është arsyeja pse ne do të kërkojmë një material që mbështet përdorimin dhe madje edhe kthetrat e këlyshëve tanë të mbuluar me qime. Shumica dërrmuese e modeleve në formën e mbrojtësit të sediljeve të makinave të qenve, vjen e mbushur dhe kjo i lejon asaj të ketë rezistencë më të mirë.
 • i papërshkueshëm nga uji: Për të shmangur çdo problem që mund të keni gjatë udhëtimit, është gjithmonë e këshillueshme sigurohuni që mbrojtësi të jetë i papërshkueshëm nga ujiMe Jo vetëm për shkak të nevojave tuaja fiziologjike, por sepse mund të hyni në makinë me këmbët tuaja ende të lagura dhe kjo do të bënte që lagështia të qëndrojë në vend, duke e prishur atë me kalimin e kohës. Kështu, gjithçka do të jetë në rast pa probleme të mëdha.
 • Me vrima për të kaluar rripin e qenit: Ata zakonisht e sjellin atë, sepse në këtë mënyrë ne sigurojmë rehati më të madhe kur udhëtojmë. Por nuk dëmton të sigurohesh që po ka hapje ose vrimaMe Sepse do të jetë atje ku të kaloni rripat ose mbështetëset që do ta bëjnë kafshën tonë të shkojë mirë.
 • Me mbajtëset e kokës: Për të parandaluar që kapakët të lëvizin me lëvizjet e makinës ose ato të kafshëve tona shtëpiake, ato gjithashtu duhet të kenë një lloj spiranca, në formën e shiritave të gjatë, të cilët do të ngjiten në mbështetëset e kokësMe Në varësi të formës së kapakut tonë, ato mund të ngjiten vetëm në pjesën e pasme ose edhe në pjesën e përparme.
 • Anti-shqip: Përveç të menduarit për një mbulesë të lehtë për t'u pastruar, me mbushje të lehtë dhe rezistente ose të papërshkueshme nga uji, as nuk mund të harrojmë se nuk rrëshqetMe Sepse në këtë mënyrë ne do të sigurohemi që kafsha jonë të mos rrëshqasë ose të lëvizë gjatë udhëtimit. Kjo do ta bëjë atë më të rehatshme dhe natyrisht, kështu do të bëjmë edhe ne sepse do të jemi më të fokusuar në rrugë.

Ku të blini një mbrojtës të sediljeve të makinave të qenve

 • Amazona: Edhe një herë, Amazon na ofron të gjitha llojet e mbulesave ose mbrojtëse të sediljeve të makinave për qen. Me përfundime rezistente, të lehta për tu pastruar dhe që do të formohen plotësisht për automjetet tuaja. Përveç bastit mbi sigurinë dhe jo vetëm në këto kopertina por edhe në ulëset përforcuese.
 • Kivoko: Dyqani i specializuar për kafshët gjithashtu ofron opsionet më të mira si mbrojtës të plotë që do të ankorohen në vendet, siç janë karriget, për të mbajtur kafshën më të mbrojtur. Ju mund të shijoni disa mundësi sipas nevojave tuaja.
 • dhjetëgarësh: Në dyqanin sportiv par excellence ata gjithashtu kanë lënë një hapësirë ​​për kafshët tona shtëpiake dhe atje mund të gjejmë lloje të ndryshme transportuesish, në mënyrë që kafshët tona shtëpiake të jenë gjithmonë të mbrojtura mirë.
 • Lidl: Ky supermarket gjithmonë zgjedh aksesorët për shtëpinë dhe kafshët shtëpiake. Pra, në këtë rast, ne kemi mundësinë për të marrë një mbulesë të thjeshtë të sediljes që do të parandalojë qimet në divan ose do të shkojë drejtpërdrejt në një mbulesë të lirë të sediljeve për kafshët shtëpiake.
 • ndërprerje: Carrefour ka një nga mbulesat më të lira dhe ka rripa për mbështetje më të mirë. Edhe pse është e vërtetë se ka disa modele dhe se të gjithë kanë një përfundim të papërshkueshëm nga uji dhe rezistent. Çfarë mund të kërkojmë më shumë?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.