Колекција Икеа Лурвиг за вашите миленици

Колекција Икеа

Ако мислевме дека фирмата Икеа не може да не изненади со повеќе работи што би сакале да ги купиме сега, сега loversубителите на животни имаат среќа, бидејќи создадоа ексклузивна колекција со опрема за домашни миленици. На Колекцијата Лурвиг ни носи сè што е потребно за нашите миленици да го чувствуваат својот дом.

на миленичињата се дел од семејствотоИ, ако Икеа знае нешто за нешто, тоа е да ги направиме нашите домови поудобни и поволни за живеење, па тие сметаа дека оваа задача не може да пропушти низа за кучињата и мачките од домот. Тие се лансирани со Лурвиг, колекција полна со мали детали за нашите миленици.

Икеа лурвиг

Не се сите добри вести, а тоа е дека во Шпанија ќе мора да чекаме Март 2018 година  да можат да одат во продавница да ги купат овие предмети за домашни миленици. Иако во домот има многу видови миленичиња, во принцип шведската фирма сакаше оваа колекција да ја насочи само на кучиња и мачки, најчеста.

Лурвиг

Во колекцијата можете да најдете главно статии така што миленичиња имаат свој простор дома без да мора да се откажеме од убав украс. Кревети за кучиња во нордиски стил, со едноставни модели и типични линии на шведската фирма, душеци за да ги направат удобни во кој било агол, па дури и ќебиња за фотелјите кои совршено се вклопуваат во модерен дом.

Постојат и столпчиња за гребење за мачки и места за спиење. На кучињата имаат ќебиња А исто така има и забавен тунел што може да се користи за играње на нашите миленици во оние врнежливи денови кога не можат да излегуваат толку често на прошетка, па ќе останат забавни. Од друга страна, има дури и јаки за покажување на кучињата со најновите трендови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.