Карневалски носии за кучиња

Карневалски носии за кучиња

El Карневалот е на чекор, а нашите кучиња исто така треба да уживаат во ова забавно време со нас. Денес има многу додатоци за кучиња, со облека и предмети за овие прилики. Можете дури и да ги направите сами дома со ткаенини или остатоци од носии од други години.

Се разбира, за да маскирате куче мора да го имате предвид тоа треба да се чувствувате пријатно во оваа ситуација. Ако обично го облекуваме во облека, тој ќе биде навикнат. Како и да е, ако не е и видиме дека е пренатрупано, подобро е да го оставиме, бидејќи на крајот ќе им биде тешко, а карневалите се за забава.

Костуми за карневалски кучиња

Имате многу идеи во социјалните медиуми да ве инспирираат кога станува збор за облекување на вашето куче. Можете исто така да направите нешто забавно како да бидете облечени како двојки. Ако одите како Бетмен, го облекувате како Робин, и ако одите како Црвенкапа, тој може да оди како баба волк, особено ако е хаски. Ваквите идеи ги изненадуваат сите и се исто така одлична забава. Може дури и да добиете награда.

Можете да пребарувате дома додатоци за кучиња, или создадете костуми од детски носии, прилагодувајќи ги на кучето. Во продавниците за миленичиња тие исто така имаат голема разновидност кога станува збор за наоѓање носии, сè позабавни и оригинални. Оние од ликовите на „Војна на Starвездите“ се многу актуелни, а ги имате и тие костуми што ако го видите вашето куче од предната страна, изгледа како човек да оди, што е многу смешно.

Карневалски носии за розови кучиња пантери

Треба да размислите и за вид куче што имаш, затоа што ако има многу коса, можеби е подобро да ја облечеш со нешто светло за да не и пречи. На крајот, ќе мора да направите неколку тестови за да видите дали кучето се чувствува пријатно со својот костум, за да може да го носи без проблеми.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.