Облечена во елизабетанската јака

Во различни прилики вашето куче мора да носи елизабетанска јака, нормално ветеринарот го препорачува кога сака вашето куче да не го прави тоа повреди со лижење или не гребење на лицето по специфична операција. Многу е нормално да се види во Кучиња тие имаат третман на очите, така што нема да можат да го тријат со шепите.

Да се ​​навикнеме ние ќе ви дадеме неколку совети за да ги имате предвиддо. Првото нешто е да се облече, за ова мора да бидеме многу внимателни и нежни, понекогаш се препорачува тоа да го направи ветеринарот, кој има многу повеќе пракса за овие задачи.

Тогаш мора да го охрабриме, давајќи му самодоверба и покажувајќи му дека и покрај непријатноста може да оди без никаков проблем. Кога ќе се навикнете на неговата употреба, ќе почувствувате дека можете слободно да се движите.

Не заборавајте да ги ставите нивната храна и вода места подалеку од идот, во спротивно ќе се сруши елизабетанската јака спречувајќи го да јаде.

Во рамките на моделите можеме да најдеме неколку, сите со флексибилност што овозможува лесно хранење и одење. Покрај тоа, нашето куче може да спие и да легне тивко со употреба на оваа јака.. Прашање е само да имате малку трпеливост.

Времето на употреба ќе го даде ветеринарот и ќе зависи од причината зошто треба да се користи. Постојат случаи во кои професионалците дозволуваат да се отстрани неколку часа на ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Daniela dijo

  Дали моето куче треба да носи елисаветанска јака?
  е дека има заразено око и му излегува слуз и не го гребе за да му ставиме неколку капки за лекување.