Уреднички тим

Светски кучиња е веб-страница што припаѓа на АБ Интернет, на која секој ден од 2011 година ве информираме за најпопуларните раси на кучиња и оние кои не се толку популарни, за грижата што им е потребна на секоја од нив и, ако тоа не беше доволно, ние ви нудиме многу совети за да можете повеќе и подобро да уживате во вашиот придружник со четири нозе.

Уредничкиот тим на Мундо Перос е составен од тим вистински loversубители на кучиња, кои ќе ве советуваат секогаш кога ќе ви треба кога и да имате прашања во врска со грижата и / или одржувањето на овие пријателски животни кои се сметаат за еден од најдобрите пријатели на човештвото. Доколку сте заинтересирани да работите со нас, пополнете ја следнава форма и ние ќе стапиме во контакт со вас.

Издавачи

 • Моника Санчез

  Кучињата се животни кои отсекогаш многу ми се допаѓале. Имав среќа да живеам со неколку во текот на мојот живот, и секогаш, во сите прилики, искуството беше незаборавно. Поминувањето години со такво животно може да ви донесе само добри работи, бидејќи тие даваат привлечност без да побарате ништо за возврат.

 • Нат Серезо

  Голем lубител на животни и големи кучиња, како што се хаски, морам да се согласам да ги гледам од далеку затоа што живеам во премногу мал стан. Фан на кучиња како Сер Дидимус и Амбросиј или Кавик, кучето волк. Мојата сродна душа е планинско куче од Берне, по име Папабертие.

 • Енкарни Аркоја

  Од шест години имам кучиња. Сакам да го делам својот живот со нив и секогаш се обидувам да се информирам за да им дадам најдобар квалитет на живот. Затоа сакам да им помагам на другите кои, како мене, знаат дека кучињата се важни, одговорност за која мора да се грижиме и да им го направиме животот што е можно посреќен.

Поранешни уредници

 • Лурдес Сармиенто

  Јас сум голем lубител на кучиња и спасував и се грижев за нив од кога носев пелени. Навистина ми се допаѓа трките, но не можам да одолеам на изгледот и гестовите на местизоата, со кои го делам мојот секојдневен живот.

 • Сузи фонтела

  Јас сум волонтер во прифатилиште со години, сега морам да го посветам целото свое време на сопствените кучиња, кои не се малку. Јас ги обожавам овие животни и уживам да поминувам време со нив.

 • Антонио Каретеро

  Кучешки воспитувач, личен тренер и готвач за кучиња со седиште во Севилја, имам одлична емотивна врска со светот на кучињата, бидејќи потекнувам од семејство тренери, чувари и професионални одгледувачи, за неколку генерации. Кучињата се моја страст и работа. Ако имате какви било прашања, јас ќе бидам среќен да ви помогнам вас и вашето куче.

 • Сузана бодој

  Секогаш растев опкружен со миленичиња како сијамски мачки и особено кучиња, од различни раси и големини. Тие се најдобрата компанија што може да постои! Така, секој ве поканува да ги знаете нивните квалитети, нивната обука и с everything што им треба. Возбудлив свет полн со безусловна loveубов и многу повеќе што и вие мора да ги откривате секој ден.